Młodzi jadą do Francji zapraszać na ŚDM

Młodzi jadą do Francji zapraszać na ŚDM
(Logo ŚDM Kraków 2016)
5 lat temu
KAI / ptt

Ponad 50-osobowa grupa młodzieży związanej z rzeszowskimi Wieczorami Uwielbienia wyjeżdża do Francji by zapraszać swoich rówieśników do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku.

Podczas tygodniowego pobytu w archidiecezji Awinionu na południu Francji będą zachęcać do przyjazdu zarówno do Rzeszowa na Dni w Diecezji, jak i na główne spotkanie w Krakowie. W ramach programu ewangelizacyjnego przewidziano wieczorne koncerty, tańce uwielbienia na placach, propagowanie kultury polskiej oraz spotkania z wiernymi w parafiach.

- Plan naszego pobytu we Francji został szczegółowo opracowany. Wszystko po to, by mieć możliwość zachęcić i zaprosić do przyjazdu jak najwięcej osób - mówi ks. Grzegorz Kot, opiekun Wieczorów Uwielbienia. Każdego dnia będziemy mieć wieczorny koncert ewangelizacyjny, będą Tańce Uwielbienia nie tylko w kościołach ale także na placach, będą spotkania z ludźmi, u których także zgodnie z zasadą ŚDM będziemy także mieszkać podczas naszego pobytu. Zabieramy ze sobą gadżety reklamujące zarówno ŚDM w Krakowie jak i rzeszowskie spotkanie poprzedzające wyjazd do Krakowa - zapowiada.

Z grupą Wieczorów Uwielbienia do Francji wyjeżdża ks. Daniel Drozd, koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji rzeszowskiej. Pobyt młodzieży w archidiecezji Awinionu potrwa od 8 do 15 lutego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Młodzi jadą do Francji zapraszać na ŚDM
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Młodzi jadą do Francji zapraszać na ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.