"Młodzi mają wielką misję w Kościele"

"Młodzi mają wielką misję w Kościele"
fot. Wikimedia Commons
7 lat temu
KAI / mm

Młodzi mają w Kościele wielką rolę do odegrania - stwierdził abp Józef Michalik podczas spotkania z prezesami i asystentami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, które w mijający weekend odbywało się w Wybrzeżu k. Przemyśla.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił uwagę na istotną rolę stowarzyszeń i ruchów w społeczeństwie, a także w Kościele. Przypomniał, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa oraz umożliwiają skuteczniejsze działanie jednostek. - Stowarzyszenie to nie tylko siła sprawcza wielu dobrych akcji i przedsięwzięć, ale również okazja do formowania serc i umysłów - stwierdził abp Michalik.

Jego zdaniem, młodzi, aktywni oraz dobrze uformowani ludzie są niezbędni dla Kościoła i świata i mają w nim wielką rolę do odegrania, ponieważ stale potrzeba zaangażowania, współdziałania dla dobra społeczności.
Spotkanie łączyło się z podsumowaniem ubiegłorocznej pracy KSM. W tym czasie w różnego rodzaju zorganizowanych rekolekcjach uczestniczyło blisko 900 młodych osób. Oprócz tego 250 wzięło udział w corocznym zlocie członków KSM. Przyrzeczenie członka Stowarzyszenia złożyło 45 osób, a 11 przyjęło Krzyż Zastępowego.
W minionym roku przemyski KSM rozpoczął projekt internetowy "Wiara na czacie" oraz wydawanie diecezjalnego dodatku do ogólnopolskiego miesięcznika Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży "Wzrastanie". Stowarzyszenie aktywnie włączyło się w organizację Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, poprzez prowadzenie spotkań w grupach oraz działalność telewizji internetowej, która na bieżąco relacjonowała wydarzenia na SMAP.
KSM AP włączało się także w różnego rodzaju akcje charytatywne, a największą był sierpniowy Piknik Rodzinny zorganizowany wspólnie z Zamkiem Dubiecko. W jego trakcie dzieci mogły korzystać z bezpłatnego wesołego miasteczka oraz różnych gier i zabaw.

Jak zaznacza prezes KSM w archidiecezji przemyskiej Paweł Kurasz, Polsce potrzeba ludzi mocnych duchowo, którzy będą liderami życia politycznego i kulturalnego z trwałymi zasadami moralnymi i w tym kierunku będą podejmowane działania stowarzyszenia. - Wykorzystując najnowsze osiągnięcia techniki, nowe metody ewangelizacji, KSM chce promować wśród kolejnych pokoleń tradycyjne wartości chrześcijańskie, takie jak życie ludzkie, rodzina, czystość, prawda i uczciwość. Świat oczekuje na młodych, którzy odważnie przyznają, iż nie chcą żyć w społeczeństwie promującym wolność rozumianą jako samowolę - mówi Paweł Kurasz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Młodzi mają wielką misję w Kościele"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.