Młodzi pomodlą się za Synod Biskupów. To będzie konkretne wsparcie

Młodzi pomodlą się za Synod Biskupów. To będzie konkretne wsparcie
(fot. shutterstock.com)
KAI / jp

Całodzienny post o chlebie i wodzie to konkretne wsparcie dla biskupów obradujących pod przewodnictwem papieża Franciszka - uważają młodzi z archidiecezji poznańskiej.

Praktyce pokutnej towarzyszyć będzie modlitwa różańcowa.

Akcję objął patronatem abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który weźmie udział w XV Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów pod hasłem "Młodzi ludzie, wiara, rozeznanie powołania". Pomysłodawcą akcji jest Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

- Chcielibyśmy podjąć inicjatywę, wspierającą obradujących biskupów, poprzez całodzienny post o chlebie i wodzie oraz modlitwę dziesiątka różańca w intencji dobrych owoców synodu. Włączenie się w akcję polega na zobowiązaniu się do zachowania postu oraz modlitwy w czasie jednego wybranego przez siebie dnia - czytamy na stronie internetowej akcji wspierającej synod.

Również poznańskie duszpasterstwo młodzieży Jordan przygotowało kilka propozycji, które mają na celu duchowe towarzyszenie synodowi.

- Różaniec za synod i młodych w każdej parafii, prezentacja na katechezę, modlitwa w szkole i udział w pielgrzymce do Częstochowy - to nasze propozycje na wsparcie synodu poświęconego młodzieży - mówi KAI ks. Arkadiusz Szady z DM Jordan.

Do akcji "Wspieram Synod" można dołączyć za pomocą formularza; na stronie www.jordan-poznan.pl uruchomiono specjalną zakładkę "Młodzi w Kościele". XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów pod hasłem "Młodzi ludzie, wiara, rozeznanie powołania" odbędzie się w Rzymie w dniach od 3 do 28 października.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Młodzi pomodlą się za Synod Biskupów. To będzie konkretne wsparcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.