Modlitwa o odnalezienie skradzionych relikwii

Modlitwa o odnalezienie skradzionych relikwii
(fot. Wikimedia Commons)
7 lat temu
KAI / mm

Duszpasterze z parafii Bożego Ciała w Wieluniu zaapelowali do parafian o modlitwę i pomoc w odnalezieniu relikwiarza z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 25 marca w godzinach dopołudniowych z kościoła - Sanktuarium Bożej Pocieszenia - zostały one skradzione przez nieznanego sprawcę.

"Wyrażamy nasz ból z powodu tego świętokradczego czynu. Modlimy się za osobę, która dopuściła się tego świętokradztwa prosząc Boga o opamiętanie, nawrócenie i zwrot relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Relikwie te stanowią dla nas wielką wartość duchową. Wielu wiernych przybywało do naszego sanktuarium by modlić się o potrzebne łaski przez wstawiennictwo tego, który przypominał - "zło dobrem zwyciężaj" - napisali duszpasterze i wierni na stronie interentowej parafii Nawiedzenia Najświętszej Mary Panny w Wieluniu.

"Wszystkich, którzy w dniu 25 marca nawiedzali nasz kościół w godzinach od 10 do 13 prosimy o wszelkie informacje dotyczące młodego mężczyzny w czarnej kurtce, który przebywał w naszym kościele przy ołtarzu z relikwiami bł. ks. Jerzego" - zaapelowali duszpasterze.

Jak poinformował PAP rzecznik wieluńskiej policji Waldemar Kozera, ustalono, że do kradzieży relikwiarza z kościoła przy ul. Augustiańskiej doszło we wtorek między godz. 10.00 a 14.00. - Nieznany sprawca wszedł do kościoła, gdzie po zerwaniu kłódki zabezpieczającej gablotę skradł z niej pozłacany relikwiarz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki - powiedział Kozera.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Modlitwa o odnalezienie skradzionych relikwii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.