Módlmy się w intencji poległych żołnierzy

Módlmy się w intencji poległych żołnierzy
(fot. Rrrodrigo / Foter.com / CC BY-NC)
PAP / kn

Z okazji zbliżającej się Wigilii Bożego Narodzenia biskup polowy Józef Guzdek zwrócił się z apelem o modlitwę w intencji poległych i zmarłych żołnierzy oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.

Jak poinformował PAP w niedzielę rzecznik prasowy Ordynariatu Polowego WP ks. płk Zbigniew Kępa, msze św. i modlitwy zostaną zorganizowane w Ordynariacie Polowym w najbliższą sobotę 21 grudnia. We mszy św. w warszawskiej katedrze polowej WP swój udział zapowiedział minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
"Podczas wieczerzy wigilijnej zwyczajowo jedno miejsce przy stole pozostawiamy puste. Symbolizuje ono tych wszystkich, którzy nie mogli przybyć do rodzinnego domu, by spotkać się z nami w tym szczególnym czasie. (...) Dla wielu rodzin wojskowych puste miejsce przy wigilijnym stole będzie nie tylko symbolem, lecz będzie realnie przypominać tego, który niespodziewanie i nagle odszedł na wieczną wartę. Przypomni bliskich, którzy zginęli podczas pełnienia misji w Afganistanie, Iraku i innych miejscach; którzy zmarli bądź zginęli w nieszczęśliwych wypadkach, w różnych okolicznościach wojskowego życia" - napisał w apelu biskup Guzdek.
Informuje w nim, że za wszystkich poległych i zmarłych żołnierzy 21 grudnia zostaną odprawione msze św. w kaplicach i kościołach garnizonowych. "Wspólny udział w nabożeństwach niech będzie wsparciem i pociechą dla rodzin, które utraciły bliskich, wyrazem naszej solidarności" - napisał ordynariusz wojskowy.
Jak wyjaśnił ks. płk Kępa, dzień 21 grudnia został nieprzypadkowo wybrany na czas modlitewnego wspomnienia poległych i zmarłych żołnierzy. 21 grudnia 2011 roku miał miejsce najtragiczniejszy zamach na polskich żołnierzy w Afganistanie. Zginęło wtedy pięciu żołnierzy: mł. chor. Piotr Ciesielski, sierż. Łukasz Krawiec, sierż. Marcin Szczurowski, sierż. Marek Tomala i sierż. Krystian Banach.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Módlmy się w intencji poległych żołnierzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.