Módlmy się za poległych w Afganistanie żołnierzy

KAI / slo

Biskup polowy WP Józef Guzdek wezwał do modlitwy w intencji poległych w Afganistanie żołnierzy. Na stronie internetowej Ordynariatu Polowego zamieszczony został apel o pamięć i modlitwę oraz prośba do kapelanów wojskowych o włączenie intencji za zmarłych żołnierzy do Mszy św. sprawowanych podczas nadchodzących Świąt.

- Przed południem dotarła do mnie wiadomość o śmierci 5 żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. (…) Modlę się, by wszyscy zrozpaczeni i zasmuceni znaleźli oparcie w wierze, w życie wieczne w domu Ojca. Proszę Boga, aby żołnierze pełniący służbę w Afganistanie mimo wszystko nie zwątpili, że pokój i braterstwo są możliwe. Życzę, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia doświadczyli daru pokoju, który daje Bóg ludziom dobrej woli - napisał bp Guzdek.

Ordynariusz wojskowy zaapelował do wiernych diecezji polowej o to, by tegoroczny zwyczaj pozostawienia wolnego miejsca przy wigilijnym stole "był w tym roku czytelnym znakiem naszej więzi z polskimi żołnierzami pełniącymi służbę poza granicami kraju na misjach pokojowych i stabilizacyjnych". Zachęcił też, by podczas spotkań rodzinnych i wspólnej modlitwy wokół wigilijnego stołu odmówić modlitwę za zmarłych w intencji poległych żołnierzy.

Treść przesłania biskupa polowego dostępna jest na stronie ordynariatu polowego WP (www.ordynariat.pl).

DEON.PL POLECA

Pięciu polskich żołnierzy zginęło w środę rano w Afganistanie w eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego. To największa taka tragedia w historii polskich misji za granicą. Do ataku przyznali się talibowie. Do tragedii doszło w wyniku eksplozji miny pułapki. Żołnierze, którzy zginęli, służyli w 20. Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej - poinformowało Dowództwo Operacyjne SZ. Zabici żołnierze to: szer. Krystian Banach - kierowca, st. kapral Piotr Ciesielski - dowódca sekcji, st. szer. Łukasz Krawiec - strzelec wyborowy, st. szer. Marcin Szczurowski - celowniczy i st. szer. Marek Tomala - strzelec.

Jak poinformował rzecznik Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych ppłk Mirosław Ochyra, polscy żołnierze w bazie Ghazni przygotowują się do ceremonii pożegnania ciał pięciu poległych kolegów. Żałobna uroczystość w Ghazni odbędzie się w czwartek rano.

Z Ghazni ciała zostaną przewiezione do największej bazy sił koalicyjnych w Afganistanie do Bagram, gdzie cześć oddadzą im żołnierze sił ISAF. Stamtąd zostaną przetransportowane do Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Módlmy się za poległych w Afganistanie żołnierzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.