Mozambik: organizacje chrześcijańskie i społeczne ostrzegają przed widmem głodu

Mozambik: organizacje chrześcijańskie i społeczne ostrzegają przed widmem głodu
fot. unsplash.com
KAI / ml

Organizacje chrześcijańskie i społeczne w Mozambiku ostrzegły przed widmem głodu w tym kraju w wyniku przejścia nad nim w styczniu burzy tropikalnej Ana. Według Caritas i papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w tej byłej afrykańskiej kolonii portugalskiej w najbliższych tygodniach mogą nasilić się braki żywnościowe.

Na groźbę głodu zwrócił również uwagę biskup położonej na północnym wschodzie kraju diecezji Nacala – Alberto Vera Aréjula, mówiąc o wielkich zniszczeniach wywołanych intensywnymi opadami deszczu i silnymi wichurami. Z kolei metropolita Nampuli w tym samym rejonie – abp Inácio Saure oświadczył, że najbardziej doświadczony kataklizmem został obszar mozambickiego wybrzeża. Wskazał, że prowincja Nampula należy do tych regionów, które najbardziej ucierpiały wskutek Any.

DEON.PL POLECA
Zdaniem Caritas niedawne zjawiska pogodowe spowodowały łącznie całkowite zniszczenie 1200 domostw i częściowe uszkodzenie 4211 budynków mieszkalnych. W całym kraju zginęły trzy osoby, a ucierpiało łącznie około 24 tys. mieszkańców.

Tymczasem międzynarodowa pozarządowa organizacja pomocowa Oikos ocenia, że oprócz ujemnych skutków ulewnych deszczów w najbliższych tygodniach liczba poszkodowanych może wzrosnąć do 60 tysięcy. Największy problem stanowi obecnie duża ilość zniszczonych plantacji rolnych, co będzie oddziaływało na dostawy żywności, to zaś może doprowadzić w najbliższych miesiącach do wzmożenia głodu – stwierdziło kierownictwo organizacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mozambik: organizacje chrześcijańskie i społeczne ostrzegają przed widmem głodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.