Msza dla rodziców, którzy utracili dziecko

Msza dla rodziców, którzy utracili dziecko
(fot. archer10 (Dennis) / Foter / CC BY-SA)
KAI / kn

Msza św. dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko lub doświadczyli śmierci dziecka z jakiejkolwiek przyczyny odbędzie się w najbliższą sobotę w kościele jezuitów w Szczecinie.

To pomysł o. Grzegorz Gintera. Nowy duszpasterz akademicki chce przenieść zwyczaj z Trójmiasta, z którego przybył do Szczecina.

- W Trójmieście udało się założyć wspólnotę rodziców po stracie dziecka. To bardzo trudne sprawy i ludzie, którzy doświadczyli bardzo wiele. 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego, dlatego zapraszam na taką Mszę Św. w sobotę 19 października o godzinie 15 - powiedział o. Ginter. - Być może uda się z tego stworzyć wspólnotę osób, które chciałyby się wspierać - dodał.

W Szczecinie co roku ulicami miasta przechodzi też największy w Polsce Marsz w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W ubiegłym roku uczestniczyło w nim blisko 20 tys. osób. Jego głównym organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i ks. Tomasz Kancelarczyk.

Środowisko skupione wokół tej inicjatywy co miesiąc organizuje w mieście również Msze św., podczas których niektórzy uczestnicy podejmują się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy dziesiątkiem różańca za nienarodzone dziecko.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Msza dla rodziców, którzy utracili dziecko
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.