"My śpiewamy, a tam cierpią niewinni"

"My śpiewamy, a tam cierpią niewinni"
(fot. Catholic Church (England and Wales) / Foter / CC BY-NC-SA)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Na masakrę chrześcijan na Bliskim Wschodzie zwrócił uwagę w swym dzisiejszym orędziu prymas Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby. My śpiewamy o chwale w Betlejem, a tam w Palestynie i Izraelu cierpią dziś niewinni - podkreślił arcybiskup Canterbury.

Zwierzchnik anglikanów zechciał też za pośrednictwem Radia Watykańskiego złożyć życzenia katolikom na całym świecie. Abp Welby przypomniał swe tegoroczne spotkanie z Franciszkiem. Przyznał, że było to jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko w tym roku, ale w całym jego życiu. Franciszek zmienia do głębi postrzeganie chrześcijańskiej wiary we współczesnym świecie. Również i ja mogłem się od niego wiele nauczyć - powiedział abp Welby.

"W tym okresie roku przypominamy sobie, że naszym zadaniem nie jest budowanie wielkiej organizacji, tworzenie kolejnych komitetów czy grup roboczych - stwierdził anglikański prymas. - Mamy jedynie złożyć nasze ręce w małe i bezbronne rączęta Jezusa w żłóbku i usłyszeć Boga, który poprzez Niego wzywa nas, byśmy zawierzyli się Temu, który sam się ogołocił, by przemienić nasz świat i napełnić każdego z nas miłością. Jest to wspaniałe wyzwanie. Możemy je podjąć tylko w prostocie. Ja sam staram się w tej chwili powrócić do prostoty i do nadziei, którą daje nam Chrystus. Wszystkim wam życzę wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"My śpiewamy, a tam cierpią niewinni"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.