"My zdecydujemy, jakie będzie prawo w Polsce"

KAI / drr

To my zdecydujemy za kilka dni jakie będzie prawo w Polsce, czy będzie miejsce dla Chrystusa, czy będą nadal świętokradztwa jak profanacja Pisma Świętego i krzyża - powiedział biskup Henryk Tomasik, podczas IV Pielgrzymki Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole. W spotkaniu 1 października uczestniczyło ponad 4 tys. osób reprezentujących 70 wspólnot parafialnych.

W homilii bp Tomasik mówił o potrzebie wielkiej modlitwy różańcowej, aby Polacy umieli dokonywać mądrych wyborów. Zauważył, że za kilka dni podejmiemy decyzję jakie będzie prawo w Polsce.

- O tym zdecydujemy my, czy będzie miejsce dla Chrystusa, czy młode pokolenie będzie wychowywało się w atmosferze chrześcijańskiej, czy będą nadal lub znikną świętokradztwa tego typu jak profanacja Pisma Świętego i krzyża. To my zdecydujemy jakie będzie prawo w Polsce - mówił ordynariusz radomski.

W dalszej części homilii biskup Tomasik powiedział, że Polska potrzebuje dzisiaj zjednoczenia na modlitwie. - To w tej chwili jest nam potrzebne. Potrzeba nam wewnętrznej przemiany. Mamy wiele na sumieniu: rozpadające rodziny, lekceważenie w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa, związki niesakramentalne czy brak szacunku dla niedzieli. To wszystko dokonuje się w naszych rodzinach. Dlatego potrzebna jest modlitwa o nawrócenie. Potrzebne jest nam mocne zjednoczenie, aby nie rozbijały nas próby poróżnienia wiernych i kapłanów, bowiem trwa walka z Kościołem i chrześcijaństwem. Miejmy oczy otwarte, aby nikt nas nie włączył się w walkę, której celem jest rozbijanie jedności Kościoła - mówił bp Tomasik. Dodał, każdemu chrześcijaninowi powinna towarzyszyć wiara i pokora oraz szacunek dla innych i zatroskanie.

Biskup Tomasik przypomniał, że błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II na początku swego pontyfikatu podkreślał znaczenie modlitwy różańcowej. Papież-Polak mówił, że różaniec "to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem".

DEON.PL POLECA

Biskup radomski zwrócił również uwagę, że chrześcijanie bardzo często tą modlitwą usiłowali wybłagać u Boga szczególne łaski oraz wielki dar wolności dla Kościoła. Przypomniał wydarzenia z 1571 roku i pontyfikat Piusa V kiedy to pod Lepanto Europa chrześcijańska odnosi zwycięstwo nad Turakmi. - Ojciec Święty Pius V ustanawia "święto zwycięstwa NMP", które potem zostanie nazwane świętem NMP Różańcowej i będzie obchodzone w dniu 7 października. Historia Kościoła jest pełna znaków mówiących o owocach modlitwy różańcowej. W wielu krajach, w Europie i na świecie, chrześcijanie w obliczu poważnych zagrożeń przez modlitwę różańcową wypraszali nawet nadzwyczajne łaski - mówił biskup Henryk Tomasik.

Przemówił również moderator różańcowy diecezji radomskiej i redaktor naczelny miesięcznika "Różaniec" ks. Szymon Mucha. - Ponad 50-tysięczna armia żywego różańca wznosi modlitwę różańcową za Kościół według intencji, którą wskazuje nam Ojciec Święty. Dzisiaj meldujemy naszą gotowość do służby Bogu, Kościołowi i naszej ukochanej Ojczyźnie - powiedział ks. Mucha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"My zdecydujemy, jakie będzie prawo w Polsce"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.