Na Jasnej Górze rozpoczęły się tygodniowe rekolekcje wielkopostne

Na Jasnej Górze rozpoczęły się tygodniowe rekolekcje wielkopostne
fot. Depositphotos
PAP / pk

W częstochowskim sanktuarium rozpoczęły się w niedzielę Jasnogórskie Rekolekcje Wielkopostne. To tygodniowe przygotowanie duchowe przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego - zaznaczają paulini.

Jak podało Biuro Prasowe Jasnej Góry, w rekolekcjach można uczestniczyć zarówno bezpośrednio - podczas mszy świętych w Kaplicy Matki Bożej - jak i za pośrednictwem mediów. Nauki rekolekcyjne podczas siedmiodniowych rekolekcji głosi o. Savio Folcholc, paulin z Jasnej Góry, który jako ich temat wybrał słowa: "Jezus pragnie... ciebie!".

"W czasie rekolekcji to bardzo ważne, żeby uświadomić sobie, że nie jestem idealny, że jeszcze wiele muszę w sobie uporządkować - nie samemu, ale z Jezusem, we wspólnocie Kościoła świętego. Bo tam, gdzie dwaj albo trzej gromadzą się w imię moje - mówi Jezus - tam ja jestem" - mówił podczas pierwszego dnia rekolekcji o. Folcholc.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas mszy sprawowanych w Kaplicy Matki Bożej trzykrotnie w ciągu dnia - o godz. 6, 11 i 18.30 (jedynie 21 marca o 18.00, a 25 marca o 6.00 i 18.00). Msze z naukami rekolekcyjnymi transmitowane są na jasnogórskim kanale YouTube oraz na antenie Radia Jasna Góra.

Nauki rekolekcyjne będą publikowane także na stronie internetowej Biura Prasowego Jasnej Góry. W ten sposób paulini zachęcają do włączenia się w dni skupienia przygotowujące do Świąt Wielkanocnych.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Na Jasnej Górze rozpoczęły się tygodniowe rekolekcje wielkopostne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.