"Na wojnie zyskują tylko producenci broni". Papież poprosił o modlitwę

"Na wojnie zyskują tylko producenci broni". Papież poprosił o modlitwę
Papież Franciszek. Fot. FABIO FRUSTACI / ANSA / PAP
PAP / mł

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie poprosił wiernych, by nie zapominali o tych, którzy cierpią z powodu dramatu wojny, zwłaszcza o ludności Ukrainy, Izraela i Palestyny. "Wojna zawsze jest porażką" - powiedział.

Z powodu choroby dróg oddechowych, trwającej drugi tydzień, papież nie odczytał tekstu katechezy i pozdrowień tłumacząc, że choć czuje się już znacznie lepiej, nie może długo mówić. Teksty przeczytał lektor, a Franciszek zabrał głos na zakończenie audiencji w Auli Pawła VI. Głos miał słaby i słychać było, że mówi z wysiłkiem.

Podkreślił: "Nie zapominajmy o modlitwie za tych, którzy cierpią z powodu dramatu wojny, zwłaszcza za ludność Ukrainy, Izraela i Palestyny. Wojna zawsze jest porażką, nikt nie zyskuje, wszyscy przegrywają; zarabiają tylko producenci broni".

PAP / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Publikacja jest zapisem lekko przeredagowanych homilii, które ks. Krzysztof Porosło głosił w 2020 i 2021 roku na mszach roratnich w ramach działań Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie. Książka może służyć wszystkim, którzy przez medytację...

Skomentuj artykuł

"Na wojnie zyskują tylko producenci broni". Papież poprosił o modlitwę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.