Nadzwyczajna Orkiestra Liturgiczna to nowa inicjatywa krakowskiego proboszcza. Trwa rekrutacja muzyków

Nadzwyczajna Orkiestra Liturgiczna to nowa inicjatywa krakowskiego proboszcza. Trwa rekrutacja muzyków
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
lifeinkrakow.pl / Bazylika Bożego Ciała w Krakowie / mł

- Chcemy dać szansę muzykom, którzy z różnych powodów porzucili grę na instrumencie albo odsunęli ją na dalszy plan – mówił portalowi Life in Cracow proboszcz Bazyliki Bożego Ciała, ks. Przemysław Soboń CRL.

Nowa inicjatywa rozpocznie swoje działanie we wrześniu. Wtedy w Bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu zaczną się próby zupełnie nowego muzycznego przedsięwzięcia - Nadzwyczajnej Orkiestry Liturgicznej. Obecnie trwa nabór do orkiestry. Będą w niej grać nie tylko doświadczeni muzycy: inicjatywa jest otwarta na wszystkich, którzy porzucili granie, ale chcą wreszcie odkurzyć swoje instrumenty.

Społeczna orkiestra na chwałę Bożą

Według ks. Sobonia orkiestra ma mieć charakter społeczny, być miejscem, gdzie ludzie z przyjemnością spędzają czas i razem muzykują. „Chcemy by orkiestra grała na chwałę Bożą, dla przyjemności i zawsze w słusznym celu” – mówił portalowi Life in Cracow proboszcz bazyliki i pomysłodawca orkiestry.

Informacja o naborze do orkiestry pojawiła się w ogłoszeniach duszpasterskich z 13 sierpnia, opublikowanych także na facebookowym profilu parafii.

DEON.PL POLECA

 

Jak czytamy, za poprowadzenie projektu odpowiedzialny jest Krystian Neścior - Kompozytor, śpiewak i kantor, którego utwory są nagradzane na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kompozytorskich. Prowadzi warsztaty muzyki liturgicznej w kraju i za granicą, współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym. - Wszystkich entuzjastów muzyki z drugim stopniem szkoły muzycznej serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do zespołu. To znakomita okazja dla ludzi wszystkich zawodów, aby odkurzyć instrumenty i w przyjaznej atmosferze doskonalić swoje umiejętności – zachęca na łamach krakowskiego portalu Krystian Neścior. 

Jak można dołączyć do Nadzwyczajnej Orkiestry Liturgicznej?

Jak można dołączyć do orkiestry? Organizatorzy przygotowali specjalny formularz, który służy do przyjmowania zgłoszeń. Jak informują, próby będą odbywały się raz w tygodniu. 

Źródło: lifeinkrakow.pl / Bazylika Bożego Ciała w Krakowie / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Richard Rohr

Jak stać się dojrzałym mężczyzną?

W czasach, kiedy mówi się o kryzysie męskości, Richard Rohr pokazuje, w czym kryje się jej potencjał, ale przede wszystkim prowadzi do jej źródła - do Boga, który obdarzył mężczyzn...

Skomentuj artykuł

Nadzwyczajna Orkiestra Liturgiczna to nowa inicjatywa krakowskiego proboszcza. Trwa rekrutacja muzyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.