Najczęściej odwiedzany portal katolicki

Najczęściej odwiedzany portal katolicki
DEON.pl to najczęściej odwiedzany portal katolicki w Polsce!
KAI / wirtualnemedia.pl / pk

2,1-2,2 mln polskich internautów odwiedza miesięcznie strony dotyczące wiary i religii. Największą popularnością cieszą się portale DEON.pl i opoka.org.pl. W pierwszej dziesiątce znalazł się także serwis ekai.pl.

W maju br. serwisy o tematyce religijnej przyciągnęły 2,21 mln polskich internautów, o blisko 300 tys. mniej niż w roku ubiegłym. Jak wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez serwis Wirtualnemedia.pl, serwis DEON.pl w skali roku zyskał 179,6 tys. użytkowników i 1,54 mln odsłon.

Strony religijne częściej przeglądane są przez kobiety (52,9 proc), ale odsetek mężczyzn korzystających z tego rodzaju portali rośnie. Blisko 70 proc. użytkowników serwisów religijnych ma od 15 do 44 lat, ale systematycznie wzrasta grupa starszych użytkowników.

O wiele częściej strony religijne odwiedzane są przez osoby ze średnim lub wyższym wykształceniem (72 proc.). Jedna trzecia użytkowników tego rodzaju portali mieszka na wsi. Ubywa mieszkańców miast korzystających z religijnych serwisów internetowych.

Zdecydowanie najpopularniejszymi portalami o tematyce religijnej są deon.pl i opoka.org.pl. Oba mają po blisko pół miliona tzw. real users. Po ponad 250 tys. odwiedzających zanotowały serwisy adonai.pl i gosc.pl. Następne w kolejności są niedziela.pl i wiara.pl. W pierwszej dziesiątce są jeszcze trzy katolickie serwisy dominikanie.pl, ekai.pl i radiomaryja.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Najczęściej odwiedzany portal katolicki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.