"Napady imigrantów na kobiety to akt polityczny"

"Napady imigrantów na kobiety to akt polityczny"
(fot. PAP/EPA/MAJA HITIJ)
4 lata temu
RV / pk

Zbiorowe napady na kobiety w Kolonii to akt polityczny, protest przeciw naszemu światu i miejscu, jakie zajmuje w nim kobieta - uważa prof. Lucetta Scaraffia, redaktor naczelny do stałego kobiecego dodatku do watykańskiego dziennika L’Osservatore Romano.

Wypowiadając się na łamach tygodnika Famiglia Cristiana nazywa ona sylwestrową napaść na kobiety agresją o podłożu kulturowym ze strony imigrantów, którzy nie chcą się poddać integracji, lecz przeciwnie, mają nadzieję, że narzucą nam własną wizję świata.

Zdaniem Scaraffii wydarzenia te pokazują, że międzykulturowość jest sprawą bardzo złożoną, a w jej centrum znajduje się kwestia kobieca. Aby sobie z tym poradzić, nie wystarczy tylko dobra wola - przyznaje watykańska felietonistka.

Dodajmy, że według ostatnich danych, na policję zgłosiło się już 379 kobiet, które w sylwestrową noc w Kolonii padły ofiarą zorganizowanych grup imigrantów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Napady imigrantów na kobiety to akt polityczny"
Komentarze (2)
11 stycznia 2016, 13:33
"Islam naucza, iż zbawienie osiąga się poprzez dżihad, tzn. mord i prześladowania na niewiernych (min. 169 wersów w Koranie nawołuj do dżihadu bezpośredniego). Hurysy nie otrzymuje muzułmanin za prowadzenie uczciwego i zgodnego z zasadami moralnymi życia. Hurysę dostanie dopiero, gdy zabije chrześcijanina, żyda, czy apostatę” Read more: http://www.pch24.pl/facebook-zablokowal-konta-miriam-shaded--zobacz-dlaczego-,40514,i.html#ixzz3wwFcyXM9
FF
Franciszek2 Franciszek2
11 stycznia 2016, 12:33
Protest przeciwko naszemu swiatu ? Ależ droga Pani Lucetto ! To była RADOŚĆ z naszego swiata, z jego głupoty, braku woli obrony. Tyle "kobiałek" - i nikt ich nie broni ? RAJ na ZIEMI.

Skomentuj artykuł

"Napady imigrantów na kobiety to akt polityczny"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.