Napaść na kleryków - rozebrani do naga i obrabowani

Napaść na kleryków - rozebrani do naga i obrabowani
Abp Baltazar Porras (fot. El Informador Diario Online Venezolano / youtube.com)
KAI / pk

Metropolita wenezuelskiej Meridy abp Baltazar Porras zdecydowanie potępił akt agresji wobec grupy seminarzystów, którzy w drodze na zajęcia zostali napadnięci i obrabowani. Rozebranych do naga zostawiono ich na ulicy. Zabrano im wszystko, co mieli przy sobie.

Według hierarchy, wszystko wskazuje na to, że za atakiem stały osoby związane z lokalnymi władzami, a nawet "ktoś zajmujący urzędowe stanowisko". Do zdarzenia doszło w pobliżu miejsca, gdzie miała się odbyć konferencja żony więzionego polityka opozycji. Gdy w Meridzie jest organizowane coś, co wykracza poza wydarzenie oficjalne, pewne grupy ludzi "przejmują kontrolę i robią, co chcą", zaś "państwowe organy bezpieczeństwa znikają", tłumaczył abp Porras.

DEON.PL POLECA
Młodzi seminarzyści, którzy szli na lekcję angielskiego, zostali postawieni pod ścianą, gdzie zapytano ich, czy są zwolennikami władz, czy też opozycji. Gdy powiedzieli, że są klerykami, gniew i agresja napastników jeszcze wzrosły.

Policja nie przyjęła doniesienia o tej napaści, gdyż złożyli ją członkowie opozycyjnej partii Voluntad Popular. Musieli oni pójść w tym celu do miejscowej prefektury. - Tak dalej być nie może - stwierdził abp Porras.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Napaść na kleryków - rozebrani do naga i obrabowani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.