Napis na drzwiach, uszkodzona figura, wybite witraże. Zdewastowano kościół w Koninie

Napis na drzwiach, uszkodzona figura, wybite witraże. Zdewastowano kościół w Koninie
(fot. depositphotos.com)
polsatnews.pl / lm.pl / df

Aktu wandalizmu dokonali nieznani sprawcy w nocy z wtorku na środę w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe - podaje polsatnews.pl.

Jak dowiadujemy się z portalu, zniszczenia odkryto w środę rano, po otwarciu kościoła. Okazało się, że wybito witraże, zniszczono gablotę i figurę św. Maksymiliana. Na drzwiach kościoła został też umieszczony napis: "Jakub oddaj". Wykonano go czerwoną substancją przypominającą krew - została zabezpieczona i oddana do analizy.

Proboszcz parafii, ks. Wojciech Kochański, podkreśla w wywiadzie, że "to już czwarta próba niszczenia świątyni".

"W tej chwili jest prowadzone postępowanie pod kątem uszkodzenia mienia" - powiedział w materiale Polsat News podk. Marcin Jankowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Koninie i zaznacza, że ani policja, ani prokuratura nie widzą się religijnych podtekstów.

DEON.PL POLECA

 

"Ludzie kochają ten kościół nie dlatego, że on jest taki cudowny i piękny, tylko dlatego, że oni go budowali, wznosili własnymi rękami" - mówił ks. Kochański w wypowiedzi dla portalu lm.pl. Podkreślił też niezwykle solidarną reakcję ludzi. "Dzwonią do nas osoby z całej Polski, zamawiają msze święte, bo chcą wynagrodzić, przeprosić za tego rodzaju bestialskie czyny".

Straty oszacowano na ok. tysiąc złotych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Napis na drzwiach, uszkodzona figura, wybite witraże. Zdewastowano kościół w Koninie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.