Narasta ruch pielgrzymkowy w Częstochowie – dziś i jutro kolejne pielgrzymki docierają na Jasną Górę

PAP / jk

Sobota, 12 sierpnia, jest w tym roku kolejnym dniem wejścia tłumnych pielgrzymek pieszych do jasnogórskiego sanktuarium – informuje o nich Biuro Prasowe Jasnej Góry.

Wejścia poszczególnych grup rozpoczną się od godz. 9.30. Jako pierwsza, z ośmiu wchodzących pielgrzymek pieszych, przewidziana jest Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej. Jej przybycie ma nastąpić o godz. 9.30. Następnie pątnicy wezmą udział w dedykowanej im Mszy św.

Piesza Pielgrzymka Zielonogórsko-Gorzowska przybędzie na Jasną Górę o godz. 11.00. Mszę św. ma o godz. 12.00 w Kaplicy Matki Bożej. W sobotę przybywa także Piesza Pielgrzymka Warmińska. Jej wejście przewidziano na godz. 13.00, a o godz. 13.30 odbędzie się Msza św. Piesza Pielgrzymka z Gdańska wejdzie natomiast na Jasną Górę w godzinie Miłosierdzia Bożego, czyli o 15.00. Na Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej pielgrzymi z Gdańska poczekają do godz. 18.30. Pielgrzymka z Białegostoku wejdzie o godz. 16.00, a Mszę św. ma zaplanowaną o godz. 20.00. Piesza Pielgrzymka Młodzieży Różnych Dróg i Kultur wchodzi ok. godz. 16.30 razem z Pieszą Pielgrzymką z Torunia i Ziemi Lubawskiej, Msza św. zostanie dla nich odprawiona pod szczytem, o godz. 18.00.

W sobotę, po 19 dniach drogi i przebyciu aż 640 km, wejdzie także 42. Kaszubska Piesza Pielgrzymka, która wyruszyła z Helu. Tego dnia przyjdą również pedagodzy, idący w 31. Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców „Warsztaty w drodze”. Mając do pokonania ok. 350 km, do celu dotrą z pątnikami pielgrzymki diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwszy przewodnik, ks. Eugeniusz Jankiewicz, nazywał tę pielgrzymkę „ogólnopolską radą pedagogiczną”.

DEON.PL POLECA

Mieszkańcy regionu częstochowskiego i podróżujący w tych stronach powinni spodziewać się możliwych, lokalnych utrudnień w ruchu pojazdów z powodu idących pielgrzymek pieszych. Mogą one potrwać do końca miesiąca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wiktoria Gische

Napisana z dużym rozmachem historia pierwszej miłości rodzącej się w cieniu nazizmu.
Sabina Waszut

W codzienności pozbawionej zasad miłość jest najlepszym drogowskazem

Są z dwóch różnych światów. Nina mieszka w Berlinie. Kiedy jej ojczyznę...

Skomentuj artykuł

Narasta ruch pielgrzymkowy w Częstochowie – dziś i jutro kolejne pielgrzymki docierają na Jasną Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.