"Nie będzie pustych seminariów duchownych"

7 lat temu
KAI / slo

Bp Henryk Tomasik nie obawia się pustych seminariów duchownych w Polsce. - Takie niebezpieczeństwo nie istnieje, bowiem są różne etapy w życiu Kościoła - mówi w swojej cotygodniowej audycji ''Kwadrans dla Pasterza'' na antenie Radia Plus Radom.

Zauważa jednak spadek powołań w zakon żeńskich. - Duże zmiany w postawach dziewcząt - to zdaniem biskupa radomskiego - "wyzwanie dla nas wszystkich".

- Starsi księża pamiętają, że w seminariach raz było dużo, a raz mniej powołań. - przypomina bp Tomasik. Jego zdaniem, ''tam są powołania, gdzie jest duch modlitwy i ofiary, gdzie jest wspólna gra do jednej bramki, czyli współpraca wiernych i duchownych, duch chrześcijański w rodzinach i parafiach''.

Bp Tomasik podziękował też na antenie diecezjalnej rozgłośni siostrom zakonnych za ich pracę oraz świadectwo życia chrześcijańskiego w Kościele. Jego zdaniem, spadek powołań w zakonach żeńskich to "owoc atmosfery w rodzinach, osłabienia ducha chrześcijańskiego w rodzinach". - Dokonują się przemiany kulturowe. Wychowawcy, psychologowie sygnalizują duże zmiany w postawach dziewcząt, to wyzwanie dla nas wszystkich - mówił biskup radomski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nie będzie pustych seminariów duchownych"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Nie będzie pustych seminariów duchownych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.