Nie żyje ks. Tadeusz Łakomiec. Na plebanii stworzył od zera jedną z pierwszych katolickich stacji radiowych w Polsce
Nie żyje ks. Tadeusz Łakomiec. Był założycielem Radia Warszawa, które w 1989 roku na polecenie prymasa Glempa uruchomił przy swojej parafii katolickie radio, jedno z najstarszych w Polsce. Kapłan miał 82 lata.
W piątek po długiej chorobie w Domu Księży Emerytów w Otwocku zmarł ks. Tadeusz Łakomiec. Informację o śmierci podała diecezja warszawska. Pożegnalny wpis pojawił się też na facebookowym profilu Radia Warszawa.
Stację radiową stworzył od zera na plebanii
Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego 4 czerwca 1967 roku. Najpierw pracował jako wikariusz, później, w 1982 roku kardynał Józef Glemp powierzył mu organizację parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie-Miedzeszynie. Ks. Łakomiec organizował tam podstawowe struktury i duszpasterstwo, wybudował świątynię i plebanię - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie diecezji warszawsko-praskiej.
I właśnie na plebanii powstała jedna z najstarszych katolickich rozgłośni w Polsce: Katolickie Radio Warszawa w Miedzeszynie. Jak czytamy na stronie diecezjalnej, stacja rozpoczęła nadawanie w 1989 roku, w bardzo skromnych warunkach plebanii przy ul. Szafirowej 58 – podstawowymi narzędziami tej pionierskiej pracy był samochód, by móc przemieszczać się między urzędami, załatwiając sprawy administracyjne przy pozyskiwaniu stosownych zgód i pozwoleń oraz telefon stacjonarny, umożliwiający kontakt na żywo ze słuchaczami. Początkowo program stanowiły transmisje nabożeństw oraz pogadanki; stopniowo oferta się rozrastała.
Po kilku latach radio stało się rozgłośnią diecezjalną
W 1991 roku Radio stało się rozgłośnią archidiecezjalną, nadającą jako Radio Warszawa. Do 1996 roku zarządzał nim ks. Łakomiec.
- Dziękujemy Panu Bogu za Jego życie i posługę kapłańską, a zwłaszcza za założenie naszego Radia Warszawa. Niech Dobry Bóg przyjmie Go do siebie - głosi wpis umieszczony na Facebooku Radia Warszawa.
Źródło: wirtualnemedia.pl / diecezja.waw.pl / mł
Skomentuj artykuł