Nie żyje ksiądz Adam Kamiński. Zagadkowa śmierć 51-letniego kapłana

Nie żyje ksiądz Adam Kamiński. Zagadkowa śmierć 51-letniego kapłana
Ks. Adam Kamiński / Fot. diecezjasandomierska.pl
wydarzenia.interia.pl / tk

W wieku 51-lat zmarł ks. Adam Kamiński, proboszcz parafii pw. świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Stodołach. Nieprzytomnego kapłana na terenie plebanii znaleźli wierni, którzy natychmiast powiadomili służby medyczne. Ratownikom nie udało się jednak uratować ks. Kamińskiego.

Nie żyje ks. Adam Kamiński

„Policja i prokuratura prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności, w jakich doszło do tragedii” – podaje portal wydarzenia.interia.pl.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 2 października we wsi Stodoły (woj. świętokrzyskie). Parafianie zaniepokojeni nieobecnością swojego proboszcza na porannej mszy świętej postanowili poszukać go w pomieszczeniach plebanii. Znaleźli księdza, który był nieprzytomny i natychmiast powiadomili odpowiednie służby.

- Dokładnie o godzinie 8:51 dostaliśmy zgłoszenie o nieprzytomnej osobie znajdującej się w zamkniętym pomieszczeniu. Przez okno było widać, że potrzebuje ona pomocy. Strażacy dojechali na miejsce równo z karetką. Użyli sprzętu hydraulicznego, by otworzyć drzwi i umożliwić wejście do środka załodze pogotowia – powiedział portalowi Echo Dnia starszy kapitan Sebastian Saramański, oficer prasowy opatowskiej straży pożarnej.

Zagadkowa śmierć kapłana

Ratownikom medycznym nie udało się uratować 51-letniego kapłana. Obecnie policja i prokuratura prowadzą śledztwo wyjaśniające, jak mogło dojść do tragedii.

- Wyjaśniamy dokładne okoliczności zdarzenia. Ciało zostanie zabezpieczone do sekcji, która do odpowiedź na pytanie o przyczynę śmierci - powiedział młodszy aspirant Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

„Z nieoficjalnych informacji wynika, że śledczy wykluczyli, że do śmierci duchownego mogły przyczynić się osoby trzecie. Policja i prokurator nie wykluczają również, że ksiądz mógł targnąć się na swoje życie” – czytamy na portalu wydarzenia.interia.pl.

„Ks. Adam Kamiński urodził się 21 sierpnia 1971 roku w Stalowej Woli. Studia filozoficzno-teologiczne w latach 1991-1996 odbył w Wyższym Seminarium Duchownym Braci Mniejszych we Wrocławiu i w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2002 roku” – podaje diecezjasandomierska.pl.

Źródło: wydarzenia.interia.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje ksiądz Adam Kamiński. Zagadkowa śmierć 51-letniego kapłana
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.