Nie żyje ksiądz infułat Józef Fijałkowski

Nie żyje ksiądz infułat Józef Fijałkowski
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Nie żyje ksiądz infułat Józef Fijałkowski - przewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej, kanonik Kapituły Archikatedralnej Łódzkiej - poinformowała w poniedziałek Archidiecezja Łódzka na swojej stronie internetowej.

Ksiądz infułat Józef Fijałkowski zmarł w 63 roku kapłaństwa mając 86 lat.

DEON.PL POLECA
"28 stycznia 2024 roku zmarł opatrzony świętymi sakramentami śp. ksiądz infułat Józef Fijałkowski, dziekan dekanatu Łódź Chojny, przewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej, Kanonik Kapituły Archikatedralnej Łódzkiej" - podano w komunikacie Archidiecezji Łódzkiej.

Msza święta w intencji zmarłego zostanie odprawiona w środę 31 stycznia o godz. 19:30 w kościele parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Łodzi, gdzie zmarły był przez lata proboszczem.

Pogrzeb ks. Józefa Fijałkowskiego rozpocznie się mszą świętą także w kościele parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Łodzi, w czwartek 1 lutego o godz. 11:00. Po mszy nastąpi odprowadzenie ciała śp. księdza infułata do krypty kanoników na Cmentarz Starym przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Twardowski

Ks. Jan Twardowski, jako kaznodzieja i poeta pokazywał, że świętość nie jest oderwana od codzienności, a świętych można spotkać już tu, na ziemi. W rozważaniach i w wierszach pytał, co robić, żeby być świętym. I...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje ksiądz infułat Józef Fijałkowski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.