Nie żyje ksiądz zaatkowany podczas odprawiania mszy w katedrze

Nie żyje ksiądz zaatkowany podczas odprawiania mszy w katedrze
(fot. Twitter/Catedral_CDMX/youtube.com)
catholicherald.co.uk / sz

- Kapłan zaatakowany w maju podczas odprawiania Mszy Świętej zmarł w szpitalu - taką informację podał rzecznik prasowy archidiecezji Meksyk.

Ks. José Miguel Machorro miał 55 lat. Podczas sprawowania Eucharystii, 15 maja w katedrze metropolitalnej w mieście Meksyk, został ugodzony nożem przez Juana René Silva Martíneza. 32-letni napastnik cierpiał na "zaburzenia psychotyczne".

Po leczeniu wypisano kapłana ze szpitala, ale pozostawał on wciąż pod opieką rodziny. Niestety w zeszłym tygodniu doznał infekcji jelitowej poprzez zadaną mu ranę. Infekcja była przyczyną niedożywienia ks. Juana, przez co pojawiły się również problemy ze strony układu nerwowego. Kapłan podczas pobytu w szpitalu zapadł nagle w śpiączkę, z której się już nie wybudził.

Kardynał Norberto Rivera, ordynariusz diecezji Meksyk, napisał na twitterze: "Modlę się za dusze ks. Machorro i proszę Boga, aby udzielił jego rodzinie wszelkiej pomocy. Niech zamieszka w Chwale Bożej".

DEON.PL POLECA

Ks. Machorro jest czwartym kapłanem katolickim zabitym w Meksyku od początku 2017 r. i 10 na świecie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Meinrad Dufner, Anselm Grün OSB

Jeżeli chcesz poznać Boga, poznaj najpierw samego siebie
Ewagriusz z Pontu

Dwaj mistrzowie duchowości benedyktyńskiej zapraszają do wyruszenia w drogę pokory, do zobaczenia i zaakceptowania własnych ograniczeń oraz słabości. Paradoksalnie to one, a nie...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ksiądz zaatkowany podczas odprawiania mszy w katedrze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.