Niemcy: Augsburg ma nowego biskupa

Niemcy: Augsburg ma nowego biskupa
(fot. Nicolas Schnall / pba / CC BY-SA 3.0)
2 miesiące temu
KAI / pp

Papież Franciszek Meier mianował ks. Bertrama Meiera nowym biskupem Augsburga - poinformowało dzisiaj Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Zastąpił on na tym stanowisku bp Konrada Zsdarsę, który w ubiegłym roku osiągnął wiek emerytalny.

Dotychczas ks. Bertram Meier był zastępcą wikariusza generalnego i dziekanem katedralnym diecezji Augsburga. Urodził się w 1960 r. w Buchloe. Najpierw studiował w Augsburgu, a następnie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, był także studentem Papieskiego Collegium Germanicum. Święcenia kapłańskie przyjął 10 października 1985 r. w Rzymie. Kontynuował studia, które w 1989 r. zwieńczył doktoratem z teologii.

W 1990 r. rozpoczął studia w Papieskiej Akademii Kościelnej w 1990. Rok później powrócił do swojej diecezji i objął urząd kapelana, a następnie proboszcza i dziekana w Neu-Ulm.

Od 1996 do 2001 r. ks. Meier pracował w pierwszej sekcji Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. W tym czasie był również zastępcą rektora w kolegium kapłańskim Campo Santo Teutonico i profesorem teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.

W 2000 r. został mianowany kanonikiem katedry w Augsburgu. W 2009 roku otrzymał papieski tytuł honorowy „Prałat Jego Świątobliwości”.

Po powrocie do diecezji był przewodniczącym różnych komisji diecezjalnych, a od 2007 do 2014 r. pracował przy Krajowym Komitecie Katolików w Bawarii.

Od 2007 roku jest kaznodzieją katedry w Augsburgu, a od 2012 r. dziekanem diecezji Augsburga i wikariuszem biskupim ds. ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. W 2018 r. został dyrektorem Papieskich Diecezjalnych Stowarzyszeń Misyjnych.

Ponieważ diecezja Augsburga nie miała biskupa po ustąpieniu Konrada Zdarsy, kapituła katedralna wybrała go na administratora diecezjalnego w lipcu 2019 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
22,14 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Niemcy: Augsburg ma nowego biskupa
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Niemcy: Augsburg ma nowego biskupa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.