Niemcy: ekumeniczna konferencja charyzmatyczna w Augsburgu

Niemcy: ekumeniczna konferencja charyzmatyczna w Augsburgu
(fot. youtube.com/catholicfraternity)
KAI / sz

Nieustanna modlitwa i uwielbienie, to motto kolejnej, jedenastej już konferencji organizowanej przez Dom Modlitwy w Augsburgu. Wg organizatorów w charyzmatycznym spotkaniu w Bawarii od dziś do niedzieli 7 stycznia weźmie udział ponad 10 tysięcy osób z różnych krajów europejskich i różnych wyznań.

 

"MEHR-Konferenz" - to oficjalna nazwa. Mehr - po niemiecku więcej - więcej Boga, więcej uwielbienia i radości - tak definiują coroczne spotkanie organizatorzy z Domu Modlitwy w Augsburgu, a wśród nich jego założyciel Johannes Hartl. "Chodzi o fascynację Bogiem, fascynację Jego pięknem" stwierdził w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD. Coroczna konferencja MEHR stawia sobie za cel wspólną modlitwę i spotkanie różnych wyznań chrześcijańskich.

Centralnymi punktami augsburskiej konferencji są nieustanna modlitwa uwielbienia, koncerty chrześcijańskiej muzyki rockowej i pop oraz wykłady dotyczące duchowości. We wcześniejszych edycjach prelegentami byli m.in. kaznodzieja Domu Papieskiego o. Raniero Cantalamessa OFM CAP i biskup Pasawy Stefan Oster SDB. Również w tym roku przewidziana jest codzienna spowiedź i celebracja Eucharystii z udziałem miejscowego biskupa.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie również tzw. "Manifest misyjny", który zawiera propozycję charyzmatycznej i misyjnej odnowy Kościoła. Napisali go m.in. cysters Karl Wallner i założyciel Domu Modlitwy w Augsburgu Johannes Hartl, główny pomysłodawca i organizator konferencji MEHR.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemcy: ekumeniczna konferencja charyzmatyczna w Augsburgu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.