Niemcy: Kościoły uczestniczą w 62. Berlinale

Niemcy: Kościoły uczestniczą w 62. Berlinale
KAI / psd

 Kościoły katolicki i ewangelicki w Niemczech będą uczestniczyły w imprezach towarzyszących 62. międzynarodowemu festiwalowi filmowemu "Berlinale" oraz w nagradzaniu wybranych filmów.

Kościelne inicjatywy zapoczątkuje ekumeniczny wieczór organowy w tzw. kościele francuskim w stolicy Niemiec w niedzielę 12 lutego. Po jego zakończeniu Niemiecka Konferencja Biskupów i Rada Kościołów Ewangelickich Niemiec (EKD) zapraszają na tradycyjne "przyjęcie filmowe", podczas którego zostanie przedstawiony skład 21. międzynarodowego jury ekumenicznego. W tym roku będzie mu przewodniczyła ewangelicka pastorka z Berlina Angelika Obert.

Jury przyznaje niedotowaną nagrodę główną filmowi oficjalnie pokazanemu na "Berlinale" i nagrodę w wysokości 2500 euro filmowi wyświetlanemu po raz pierwszy w dziedzinie "panorama" i filmowi dokumentalnemu w ramach międzynarodowego programu Młodego Kina.

Istniejące od 22 lat jury ekumeniczne nagradza obrazy, które "w artystyczny i wymowny sposób uwrażliwiają widzów na zagadnienia egzystencjalne, duchowe i społeczne".

DEON.PL POLECA

Nagrody przyznają również czasopisma filmowe obu Kościołów. Kina miejskie i katolickie czasopismo "Filmdienst" w wysokości 4 000 euro przyznają nagrodę filmową Caligari "innowacyjnemu filmowi z programu Forum Berlinale". Natomiast ewangelickie czasopismo "epd Film" przyznaje niedotowaną nagrodę czytelników w kategorii “najlepszy film niemiecki".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemcy: Kościoły uczestniczą w 62. Berlinale
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.