Niemieccy katolicy żądają konkretnych działań biskupów ws. ostatnich wydarzeń

Niemieccy katolicy żądają konkretnych działań biskupów ws. ostatnich wydarzeń
fot. daniel james / Unsplash
1 miesiąc temu
KAI / kb

Forum Katolików Niemieckich wezwało wezwało biskupów do reakcji na działania duchownych, którzy udzielali błogosławieństwa parom homoseksualnym. Jednocześnie stwierdzili, że wydarzenia z 10 maja były przeciwko autorytetowi nauczania Kościoła.

Przypomniano, że „Responsum ad dubium Kongregacji Nauki Wiary odnośnie udzielania błogosławieństwa związkom osób tej samej płci” z 22 lutego b.r. wyraźnie stwierdza, iż Kościół nie ma uprawnień do błogosławienia takich związków. Obejmują one bowiem aktywność seksualną poza małżeństwem mężczyzny i kobiety, zaś Bóg błogosławi grzesznych ludzi, ale nie grzech.

„Jeśli biskupi niemieckiego Kościoła lokalnego zaakceptują te błogosławieństwa par homoseksualnych bez podejmowania działań, to wśród wiernych powstanie opinia, że nie trzeba przestrzegać dokumentów Kongregacji Nauki Wiary i że każdy może czerpać z nauczania moralnego Kościoła to, co jemu odpowiada" - stwierdził rzecznik Forum, Hubert Gindert.

Przypomniano, że możliwe jest udzielenie błogosławieństwa Kościoła osobom o skłonnościach homoseksualnych, lecz nie dla takiego związku partnerskiego, który chce się zrównać z małżeństwem mężczyzny i kobiety. Nie wypełnia on bowiem zamiaru Stwórcy, który powołał mężczyznę i kobietę do wiernej i wyłącznej miłości, otwartej na przyjęcie nowego życia.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemieccy katolicy żądają konkretnych działań biskupów ws. ostatnich wydarzeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.