"Nieufność wobec islamu nie powstrzyma terroru"

"Nieufność wobec islamu nie powstrzyma terroru"
(fot. Loretto-Gemeinschaft / Foter / CC BY-NC-ND)
KAI/ ed

Terroru nie da się powstrzymać samą tylko ogólną nieufnością wobec ludzi jednej religii - uważa metropolita wiedeński kard. Christoph Schönborn.

W swoim cotygodniowym komentarzu na łamach ukazującej się w stolicy Austrii bezpłatnej gazety "Heute" zdecydowanie sprzeciwił się on polityce nowego prezydenta USA Donalda Trumpa, który wydał zakaz wjazdu do tego kraju obywatelom siedmiu krajów muzułmańskich, uzasadniając swoją decyzję ochroną państwa przed terroryzmem.

Krytykując tę decyzję, przypomniał niedawną sytuację z Iraku - jednego z krajów objętych zakazem Trumpa - i wykraczającą poza religie solidarną pomocy dla jego umęczonej ludności. Kiedy w sierpniu 2014 roku terroryści tzw. Państwa Islamskiego zajęli Mosul na północy Iraku, ponad 100 tysięcy mieszkańców tej metropolii i okolic musiało uciekać, ratując życie, nie wszystkim jednak to się udało.

Muzułmańscy sąsiedzi uratowali chrześcijankę

Po wyzwoleniu miasta okazało się, że jedną z osób, które nie zdążyły uciec, była chrześcijanka Georgette Hanna. "Jej muzułmańscy sąsiedzi z narażeniem życia ukrywali ją przez 2,5 roku" - napisał arcybiskup Wiednia, podkreślając, że ta rodzina muzułmańska zasługuje na "wielkie uznanie".

DEON.PL POLECA

"Tym, czego teraz najbardziej potrzebujemy, jest podjęcie kroków na rzecz odbudowy wzajemnego zaufania. Dobrym tego przykładem jest uratowanie Georgette" - skomentował arcybiskup wiedeński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nieufność wobec islamu nie powstrzyma terroru"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.