Nigeria: atak na katolicki kościół

Nigeria: atak na katolicki kościół
Fot. Namnso Ukpanah / Unsplash
KAI/vaticannews.va

W wiosce Kikwari na północy Nigerii, w stanie Kaduna „uzbrojeni bandyci” zniszczyli kościół katolicki Świętej Rodziny.

Napastnicy przypuścili szturm na wioskę Kikwari, w prowincji Kajuru, podpalając kościół i dwa inne budynki. Mieszkańcy uciekli w bezpieczne miejsce po tym, jak zostali zaalarmowani o pojawieniu się bandytów na ich terenie.

DEON.PL POLECAStanowy komisarz ds. bezpieczeństwa i spraw wewnętrznych, Samuel Aruwan, potwierdził ten incydent w oświadczeniu wydanym w niedzielę 21 lutego: „Po przybyciu na miejsce zdarzenia, uzbrojeni bandyci podpalili miejsce kultu i dwa domy”.

Komisarz przekazał, że gubernator stanowy potępił atak i wyraził współczucie dla mieszkańców wsi. Komisarz przekazał gubernatorowi, że „wezwał wiernych, aby pozostali niezłomni w swojej wierze i pobożności, i uznali atak za akt popełniony przez wrogów pokoju, człowieczeństwa i różnorodności. Ich działania nie powiodą się i dzięki łasce Bożej zostaną pokonani”.

Gubernator zlecił również Państwowej Agencji Zarządzania Kryzysowego w Kadunie pilną ocenę wyrządzonych szkód i podjęcie odpowiednich działań. Zapewnił, że organy bezpieczeństwa zintensyfikują działania monitorujące w tym rejonie. W napadzie na inną wioskę, również w stanie Kaduna, zginęły co najmniej dwie osoby, a dziewięć innych zostało uprowadzonych.

Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews.va

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John L. Allen JR.

Chrześcijanie są obecnie najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. 80% wszystkich działań skierowanych przeciwko religii wymierzona jest właśnie w chrześcijan.

Prześladowania to nie tylko okrucieństwa, których dopuszcza się tzw. Państwo Islamskie w Syrii i Iraku.

Od Indii...

Skomentuj artykuł

Nigeria: atak na katolicki kościół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.