Nigeria: Chrześcijanie domagają się ochrony po masakrze 160 osób

Nigeria: Chrześcijanie domagają się ochrony po masakrze 160 osób
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
KAI/dm

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Nigerii (CAN) potępiło niedawną masakrę chrześcijan w stanie Plateau. „Takiego barbarzyństwa nie ma nawet w królestwie zwierząt” - stwierdziło stowarzyszenie w swoim oświadczeniu i wezwało prezydenta Bolę Tinubu do podjęcia odpowiednich działań. Podkreślono, że ten kolejny atak terrorystów nie może zostać ponownie zamieciony pod dywan. Chrześcijanie w regionie w końcu potrzebują ochrony.

Prezydent Tinubu musi zatroszczyć się o to, że władze bezpieczeństwa zastosują się do jego zaleceń” - zaznaczyło stowarzyszenie. Zbyt często w podobnych przypadkach nie robiono nic, by postawić winnych przed wymiarem sprawiedliwości.

W Boże Narodzenie uzbrojeni mężczyźni napadli na kilka wiosek zamieszkanych przez chrześcijan i spowodowali "krwawą łaźnię".

Według doniesień lokalnych mediów zginęło co najmniej 160 osób, ponad 200 domów zostało zniszczonych. Większość ofiar to kobiety i dzieci. Według ocalonych, sprawcami ataku byli muzułmańscy pasterze Fulani.

W nigeryjskim stanie Plateau od lat dochodzi do brutalnych ataków pomiędzy muzułmańskimi koczownikami Fulani a chrześcijańskimi rolnikami. Konflikt etniczno-religijny zaostrza coraz większy niedobór zasobów: podczas gdy liczba ludności w Nigerii szybko rośnie - średnio pięcioro dzieci na kobietę - ziemi uprawnej i pastwisk jest coraz mniej z powodu postępującego pustynnienia. Niedawno pojawiły się również informacje, że grupy Fulani są w kontakcie z dżihadystyczną bojówką terrorystyczną Boko Haram. 

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nigeria: Chrześcijanie domagają się ochrony po masakrze 160 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.