"Noc może być czasem, w którym doświadczamy Boga"

(fot. youtube.com)
KAI / kw

W archidiecezji wrocławskiej rozpoczyna się dziś Noc Konfesjonałów. Spowiednicy w trzynastu kościołach będą czekali na tych, którzy pragną się wyspowiadać. Jak podkreśla abp Józef Kupny, "noc może być czasem, w którym człowiek doświadcza Bożego działania".

Udział w akcji kościołów archidiecezji wrocławskiej jest decyzją metropolity, który chciał, aby w Roku Miłosierdzia na Dolnym Śląsku dwukrotnie dać wiernym możliwość skorzystania z sakramentu pojednania także poza wyznaczonymi godzinami: podczas akcji "24 godziny dla Pana" oraz "Nocy Konfesjonałów". Dzięki temu dziś w nocy Dolnoślązacy będą mogli wyspowiadać się w 13 kościołach.

- Czytając Pismo Święte możemy zauważyć, że najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia miały miejsce w nocy - mówi w rozmowie z KAI abp Kupny i wylicza: - Pan Jezus narodził się w nocy. Zmartwychwstał kiedy była noc. W czasie nocnej rozmowy z Nikodemem wypowiedział jedne z najpiękniejszych słów zapisanych w Biblii: "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

DEON.PL POLECA

Zdaniem arcybiskupa noc może być czasem, w którym człowiek szczególnie doświadcza Bożego działania. - Kiedy wypełnimy wszystkie obowiązki, milkną rozmowy i hałas wokół nas, wówczas łatwiej usłyszeć Tego, który przemawia w ciszy naszego serca - podkreśla metropolita wrocławski.

Abp Kupny zwraca uwagę na słowa papież Franciszka z bulli "Misericordiae vultus": "są chwile, w których jeszcze mocniej jesteśmy wzywani, aby utkwić wzrok w miłosierdziu, byśmy sami stali się skutecznym znakiem działania Ojca" oraz "Kościół ma misję głoszenia miłosierdzia Boga, bijącego serca Ewangelii, aby w ten sposób dotknąć serce i umysł każdego człowieka".

- Miłosierdzie mamy głosić nie tylko słowem, ale także czynem - zauważa metropolita wrocławski i dopowiada: - Służąc w konfesjonale i czekając na penitentów przez całą noc stajemy się znakiem Ojca, który pragnie powrotu marnotrawnego syna. Do tego wzywa nas papież, prosząc, by spowiednicy przyjmowali wiernych właśnie jak Ojciec z ewangelicznej przypowieści.

Metropolita wrocławski przyznaje, że w ostatnim czasie obserwuje, iż wielu ze względu na swoje obowiązki, nie ma możliwości wyspowiadania się w parafiach wtedy, gdy spowiedź jest organizowana. - Są także ci, którzy przyjeżdżają zza granicy, by Święta Zmartwychwstania Pańskiego przeżywać w kraju. Poprzez "Noc Konfesjonałów" pragniemy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy pragną w Triduum Paschalne wkraczać w stanie łaski uświęcającej - puentuje hierarcha.

Wrocławskie kościoły, w których będzie można przystąpić do spowiedzi:

1. Parafia Katedralna p.w. św. Jana Chrzciciela - pl. Katedralny
2. Parafia Bożego Ciała - ul. Bożego Ciała 1
3. Parafia św. Mikołaja - ul. Św. Antoniego 30
4. Parafia św. Ignacego Loyoli - ul. W. Stysia 16
5. Parafia św. Klemensa Dworzaka - al. Pracy 26
6. Parafia św. Augustyna - ul. Sudecka 90 - Krzyki
7. Parafia św. Antoniego - al. Jana Kasprowicza 26 - Karłowice
8. Parafia N.M.P. Matki Pocieszenia- ul. Wittiga 10 - Dąbie
9. Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego - ul. Horbaczewskiego 20 - Gądów
10.Parafia Ducha Świętego - ul. Bardzka 2/4
11.Parafia św. Jana Apostoła - ul. Królewska 30 - Zakrzów
12.Parafia Odkupiciela Świata - ul. Macedońska 2 - Polanka
13.Parafia św. Karola Boromeuszka - ul. Krucza 58

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Noc może być czasem, w którym doświadczamy Boga"
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.