Nowe technologie wkraczają do kościołów

Nowe technologie wkraczają do kościołów
(fot. County Durham Development Company / flickr.com)
"Życie Warszawy" / PAP / drr

Elektroniczne rzutniki, plazmowe ekrany i komputery, to nowoczesny sprzęt wkracza do świątyń - zauważa "Życie Warszawy".

Kościół musi nadążyć za nowoczesnością i umiejętnie połączyć ją z tradycją. Dlatego w kolejnych świątyniach pojawiają się nowe cuda techniki. Na ekranie wyświetlane są już nie tylko teksty pieśni. Bywa, że całe nabożeństwa, włącznie z popularnymi modlitwami.

Większość parafii ma już swoje interaktywne strony internetowe. Wikarym nieobce są blogi, odpisują na e-maile, a niektórzy do kontaktu z wiernymi używają SMS-ów, komunikatora Gadu-Gadu, a nawet Facebooka.

Właściwie wszędzie księża są przychylni technicznym nowinkom. Tam, gdzie ich jeszcze nie ma, przyczyna tkwi najczęściej w kwestiach finansowych lub technicznych. Lecz podstawowa komunikacja mailowa z parafianami jest już niemal powszechnością.

DEON.PL POLECA

Jednak najnowsze technologie nie mogą przesłonić istoty religii i tradycji, a kontakt poprzez urządzenia elektroniczne nigdy nie zastąpi bezpośredniego spotkania z kapłanem - zaznaczają duchowni w "Życiu Warszawy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowe technologie wkraczają do kościołów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.