Nowy miesięcznik na rynku - "Egzorcysta"

Nowy miesięcznik na rynku - "Egzorcysta"
KAI / pz

Do sprzedaży trafił już pierwszy numer miesięcznika "Egzorcysta". Jego twórcy zapowiadają, że pismo będzie nowoczesnym narzędziem ewangelizacji i obroną przed agresywną promocją magii, okultyzmu i ezoteryzmu. Z ich danych wynika, że ponad 3 miliony Polaków korzysta z usług wróżek i gabinetów ezoterycznych. Wydawcą pisma jest Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne "Polwen".

- Piszemy o zagrożeniach i pokazujemy sposoby, jak się przed nimi ustrzec - podkreślają autorzy miesięcznika, którego redaktorem naczelnym jest Artur Winiarczyk. Zwracają uwagę, że większość dzieci wprowadzana jest w świat magii bez odpowiedniej świadomości zagrożeń u ich rodziców, dlatego chcą je chronić poprzez propagowanie wiedzy na ten temat.

Zdaniem ks. dr hab. Aleksandra Posackiego SJ, demonologa, znawcy problematyki okultyzmu i ezoteryzmu nowy miesięcznik został przygotowany bardzo rzetelnie i z ogromną odpowiedzialnością, na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim. - To pismo będzie ratować dusze - uważa międzynarodowy konsultant egzorcystów a zarazem przewodniczący Rady Programowej miesięcznika "Egzorcysta".

Z kolei ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta archidiecezji warszawskiej przyznaje, że czeka na pismo, które "będzie mądrze i kompetentnie informować ludzi o zagrożeniach duchowych, o walce duchowej, która ciągle się toczy".

Pierwszy numer, dostępny już w sprzedaży m.in. w sieci Empik oraz kioskach Ruchu i Kolportera, zawiera m.in. artykuły autorstwa Grzegorza Górnego i ks. dr. hab. Krzysztofa Guzowskiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pismo ma 64 strony, zostało wydane w pełnym kolorze na kredowym papierze.

Nakład pierwszego numeru wyniósł 15 tys. egzemplarzy. Strona internetowa miesięcznika znajduje się pod adresem www.miesiecznikegzorcysta.pl

Prezentacja "Egzorcysty" odbędzie się w poniedziałek 10 września, o godz. 11 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowy miesięcznik na rynku - "Egzorcysta"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.