Nowy watykański portal multimedialny

Nowy watykański portal multimedialny
Powstanie news.va nie oznacza zamknięcia portalu vatican.va, który nadal będzie pełnił rolę dokumentacyjną w stosunku do nauczania papieskiego i działalności Stolicy Apostolskiej – zapewnił abp Celli.
KAI / slo

Od 29 czerwca można będzie korzystać z nowego watykańskiego portalu multimedialnego news.va. Inicjatywę tę przedstawił dziś dziennikarzom abp Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Przypomniał, że na polu komunikacji społecznej Stolica Apostolska jest obecna od dawna. Dziennik „L’Osservatore Romano” ukazuje się od 150 lat, a Radio Watykańskie nadaje od 80 lat. Ponadto działają agencje prasowe Vatican Information Service (VIS) i Fides, prowadzona przez Kongregację ds. Ewangelizacji Narodów, a także Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej oraz Watykański Ośrodek Telewizyjny (CTV).

Najważniejsze materiały publikowane przez te środki przekazu, zarówno drukowane, jak też nadawane przez watykańską rozgłośnię radiową i stację telewizyjną, będzie można od 29 czerwca znaleźć na portalu news.va. Dotyczyć one będą, tak jak dotychczas, działalności i nauczania papieża, tekstów ogłaszanych przez urzędy Stolicy Apostolskiej, a także najważniejszych wydarzeń z życia Kościołach na świecie.

Przez pierwsze miesiące portal dostępny będzie jedynie po włosku i angielsku. Po wakacjach zostanie poszerzony o hiszpańską wersję językową, a z czasem najprawdopodobniej także o francuską i portugalską.

Koordynatorem nowego projektu medialnego jest dr Thaddeus Jones z Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Za stronę techniczną i graficzną odpowiada dr Gustavo Entrala, kierujący cyfrową agencją medialną 101.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowy watykański portal multimedialny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.