Nuncjusz na Białorusi: kryzys z migrantami wymaga pilnych rozwiązań

Nuncjusz na Białorusi: kryzys z migrantami wymaga pilnych rozwiązań
Fot. Pawel Horosiewicz / depositphotos.com
Marek Krzysztofiak SJ / vaticannews.va / tk

Abp Ante Jozić, nuncjusz apostolski na Białorusi wypowiedział się nt. kryzysu z migrantami. Wezwał białoruskie władze do zdecydowanego i szybkiego działania, by ratować ludzkie życie.

Zapewnił, że Kościół katolicki jest zawsze blisko cierpiących, znajdujących się w trudnej sytuacji, a poprzez Caritas stara się nieść pomoc humanitarną tym, którzy jej potrzebują. Wezwał władze do zdecydowanego i szybkiego działania, by ratować ludzkie życie.

Nuncjusz zaznaczył, że „niezależnie od obecnego kryzysu politycznego na Białorusi, kryzys z migrantami wymaga pilnych konkretnych rozwiązań w zakresie kontroli przepływów migracyjnych i solidarności wszystkich w celu zaspokojenia potrzeb ludzi, zwłaszcza dzieci i kobiet, które przez wiele dni pozostają zablokowane na granicy między Białorusią a Unią Europejską”.

Wyraził zadowolenie z pomocy zapewnianej przez Caritas w obu krajach, jednak dostrzegł, że migranci potrzebują także rozwiązań długoterminowych.

Zapewnił o modlitwie Kościoła o rozwiązanie kryzysu i w jego imieniu poprosił o podjęcie działań politycznych na rzecz ratowania życia. Przypomniał prośbę Ojca Świętego o „zapewnienie migrantom godnych warunków życia i dostępu do procedur azylowych”.

DEON.PL POLECA

„W tej chwili potrzebna jest solidarność wszystkich, aby ratować życie ludzi i znaleźć najlepsze rozwiązania dla tych, którzy znajdują się na granicy. Nie sposób po prostu spojrzeć na tysiące ludzi, którzy znajdują się na krawędzi życia i śmierci, czekając na decyzje” – napisał abp Jozić.

„Wzywam władze wszystkich zainteresowanych krajów do zdecydowanego i szybkiego działania w celu znalezienia choćby tymczasowych rozwiązań ratujących ludzkie życie” – zakończył nuncjusz.

Źródło: Marek Krzysztofiak SJ / vaticannews.va / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte

Rozdzierająca serce powieść, która pokazuje brutalną rzeczywistość kobiet w Afganistanie

Światowy bestseller

Czy można uciec przed szaleństwem fundamentalizmu?

Wspólne życie młodej Hiszpanki Maríi i przystojnego Afgańczyka Nasrada przypominało piękny sen. Pewnego dnia postanowili jednak opuścić...

Skomentuj artykuł

Nuncjusz na Białorusi: kryzys z migrantami wymaga pilnych rozwiązań
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.