O. Góra poprowadzi rekolekcje dla księży

O. Góra poprowadzi rekolekcje dla księży
(fot. jangora.pl)
6 lat temu
KAI / psd

W Domu św. Jacka, Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej k. Nowego Sącza, odbędą się w dniach 3-6 listopada rekolekcje dla księży. Jak podkreśla o. Jan Góra, zaproszeni są na nie wszyscy kapłani, którzy czują się przyjaciółmi Lednicy. Tematyka rekolekcji będzie koncentrowała się wokół radości płynącej z wiary.

- Podczas rekolekcji zajmiemy się nie tylko swoją wiarą, ale także wiarą ludzi młodych, których prowadzimy do Boga i wiarą Kościoła - wyjaśnia w rozmowie z KAI dominikanin o. Jan Góra, twórca Ruchu Lednickiego i założyciel Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej, który rekolekcje te organizuje wraz ze swoim współbratem o. Tomaszem Dostatnim.

Pomocą w przeżywaniu rekolekcji będzie dla uczestniczących w nich kapłanów lektura adhortacji apostolskiej papieża Franciszka "Evangelii gaudium". − Chcemy żyć wiarą, jako źródłem radości i lepiej zrozumieć wiarę młodych. Chcemy też odnaleźć siebie i przyprowadzić innych do wiary Kościoła w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodych w Krakowie w 2016 r. - w 1050. rocznicę Chrztu Polski - dopowiada o. Góra.

Kapłani podczas rekolekcji podejmą także kwestię przygotowań do przyszłorocznego Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: sekretariat@lednica2000.pl.

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego oo. dominikanów z Poznania oraz znajdujące się na jego terenie Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, jest miejscem modlitwy i pojednania, miejscem odnajdywania Boga i przemiany człowieka. Można do niego przybywać indywidualnie bądź w grupach zorganizowanych.

Więcej na www.jamna.dominikanie.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

O. Góra poprowadzi rekolekcje dla księży
Komentarze (1)
W
Waldemar
23 sierpnia 2014, 12:08
Proszę nie zapomnieć zaprosić o. Pawła Gużyńskiego. Może mu rekolekcję pomogą w procesie nawrócenia

Skomentuj artykuł

O. Góra poprowadzi rekolekcje dla księży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.