O Synodzie: "Duch Święty poprowadzi Kościół"

O Synodzie: "Duch Święty poprowadzi Kościół"
( fot. shutterstock.com )
5 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / es

Potrzebujemy więcej świętości i bliskości Jezusa, by zrozumieć zbliżający się Synod o małżeństwie i rodzinie - powiedział w rozmowie z katolickim portalem kath.net niemiecki biskup Stefan Oster SDB.

Zdaniem ordynariusza bawarskiej Pasawy w tej kwestii należy, biorąc przykład z Jezusa, połączyć pokorę i oddanie z surowością.

- Oczekuję, że sam Duch Święty poprowadzi Kościół i tym samym Synod Biskupów. Mam nadzieję, że w ten sposób za sprawą Kościoła wielu ludzi na nowo i głębiej pozna Ewangelię o rodzinie - powiedział bp Oster i dodał, że jednocześnie "musi w nas rosnąć zdolność do miłości ludzi, którzy w swoim życiu osobistym ponieśli klęskę lub też chcą żyć inaczej, niż wiara Kościoła uważa to za słuszne". Bp Oster zaznaczył zarazem, że nie chodzi mu o problematykę dopuszczenia osób rozwiedzionych do Komunii Świętej, ale o sposób traktowania w Kościele niektórych wiernych, którzy "nie żyją tak, jakbyśmy sobie tego w świetle wiary życzyli".

Ordynariusz Pasawy zwrócił też uwagę na ogólny zanik wiary w Kościele w Niemczech: "Chyba nie udaje nam się pokazać, jak istotnie, jak głęboko, jak aktualnie Bóg Jezusa Chrystusa może i chce wkroczyć w ludzkie życie". Podobnie jest z zachęcaniem do spowiedzi. W Niemczech powoli zanika praktyka sakramentu pokuty. - Dopiero kiedy dam się dotknąć przez Chrystusa, przychodzi z reguły doświadczenie potrzeby pojednania - stwierdził bp Oster i wskazał, że podstawą wszelkiej duszpasterskiej działalności jest osobiste spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O Synodzie: "Duch Święty poprowadzi Kościół"
Komentarze (1)
D
dux
5 maja 2015, 22:14
Po wypowiedziach takich tuzów watykańskich jak Baldisseri, Maradiaga czy Marx pewne jest, że synod poprowadzi duch. Ale na pewno nie będzie on święty. Wręcz przeciwnie.

Skomentuj artykuł

O Synodzie: "Duch Święty poprowadzi Kościół"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.