O. Żak o wizycie abp Scicluny: nie przyjedzie, żeby rozliczyć episkopat

O. Żak o wizycie abp Scicluny: nie przyjedzie, żeby rozliczyć episkopat
(fot. COD)
1 rok temu
PAP / jp

O. Adam Żak, koordynator ds. ochorny dzieci i młodzieży KEP powiedział PAP, że abp Scicluna nie ma do spełnienia żadnej tajnej misji. Podkreślił, że takie przedstawianie sprawy to "wróżenie z fusów".

Potwierdził, że w czerwcu arcybiskup przyjedzie na zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Diecezji Świdnickiej. Jest on drugim sekretarzem Kongregacji Nauki Wiary, który od lat zajmuje się sprawą pedofilii w Kościele. Przeprowadził dochodzenie ws. skandalu w Chile.

>> W czerwcu przyjedzie do Polski arcybiskup zajmujący się w imieniu papieża walką z pedofilią w Kościele

Abp Scicluna przyjedzie, żeby przeszkolić Episkopat Polski. "Ta wizyta została uzgodniona wiele miesięcy temu. Konferencja Episkopatu Polski odbędzie swoje posiedzenie na Dolnym Śląsku i biskupi zaprosili eksperta po to, aby przedstawił im aktualną sytuację i swoją wiedzę na temat walki z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich" - zaznaczył o. Żak.

Mówił, że z tej okazji skorzysta także Centrum Ochrony Dziecka, ponieważ spotkają się z nim także delegaci i kuratorzy sprawców wykorzystywania seksualnego oraz ludzie odpowiedzialni w Kościele za prewencję i ochronę dzieci i młodzieży.

Podkreślał, że arcybiskup na pewno będzie dobrze przygotowany, ale "nie ma do spełnienia żadnej tajnej misji".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O. Żak o wizycie abp Scicluny: nie przyjedzie, żeby rozliczyć episkopat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.