Obserwatorium Watykańskie ma nową stronę internetową

Obserwatorium Watykańskie ma nową stronę internetową
Watykańskie obserwatorium astronomiczne znajduje się w letniej rezydencji papieża w Castel Gandolfo (fot. Privizer / depositphotos.com)
KAI

Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne uruchomiło nową stronę internetową.  Zawiera ona setki materiałów na temat relacji łączących wiarę i naukę.

Dyrektor placówki, jezuita, brat Guy Consolmagno przyznał, że stara strona prawie nie była odwiedzana i stąd decyzja o stworzeniu nowej.

- Misją Obserwatorium Watykańskiego, pozostawioną nam przez papieża Leona XIII jeszcze w 1891 roku, jest przypominanie światu, że Kościół wspiera naukę. Wykonaliśmy całkiem dobrą robotę, jeśli chodzi o naukę, ale niestety nie odnieśliśmy takiego sukcesu w kwestii „pokazywania światu”. Wielu ludzi mówiło mi, że nawet nie wiedziało, iż Watykan ma obserwatorium - powiedział Consolmagno.

Oprócz strony internetowej, która zawiera setki materiałów na temat relacji łączących wiarę i naukę, Obserwatorium Watykańskie uruchomiło również podcast, w którym wraz z watykańskimi astronomami i gośćmi-ekspertami, rozmawia na temat „cudu stworzenia wszechświata przez Boga”.

Watykańskie Obserwatorium, którego korzenie sięgają 1582 roku, jest jedną z najstarszych tego typu placówek na świecie. Jego siedziba znajduje się w Castel Gandolfo, miasteczku położonym niedaleko Rzymu, będącym letnią rezydencją papieży. Mieszka tam i pracuje kilkunastu księży oraz braci.

Watykańskie Obserwatorium utrzymuje także grupę badawczą na Uniwersytecie w Arizonie, gdzie we współpracy z uczelnią zbudowało na górze Graham teleskop Vatican Advanced Technology Telescope (VATT). Rozpoczął on pracę w 1993 roku.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Obserwatorium Watykańskie ma nową stronę internetową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.