Od jutra XII Festiwal Salezjańskie Lato

PAP / drr

Recitale organowe, koncerty kameralne, występy chórów są w programie XII Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato, rozpoczynajacego się w piątek wieczorem w Przemyślu (Podkarpackie). Impreza potrwa do 12 sierpnia.

W ramach festiwalu zaplanowano łącznie dziewięć koncertów, które odbędą się w zabytkowych świątyniach rzymsko- i greckokatolickich Przemyśla. Obok muzyki sakralnej, która zdominuje festiwal, w programie imprezy znajdzie się także muzyka jazzowa.

Festiwal zainauguruje koncert w wykonaniu kwintetu jazzowego New Bone, w składzie: Tomasz Kudyk (trąbka), Marcin Ślusarczyk (saksofon altowy), Paweł Kaczmarczyk (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja). Artyści wystąpią w znanym przemyskim klubie Niedźwiadek, w którym można słuchać jazzu i bluesa w różnych odmianach.

Festiwalowa publiczność będzie mogła w ramach imprezy wysłuchać jeszcze m.in. muzyki cerkiewnej w wykonaniu ukraińskiego chóru kameralnego A’capella Leopolis, recitali organowych Marka Toporowskiego i Bogdana Narlocha, czy kompozycji stworzonych przez kobiety, często zakonnice, w okresie od średniowiecza do baroku, m.in. Hildegardy z Bingen, Cateriny Assandry, Joan Cererols, Isabelli Leonardy.

DEON.PL POLECA


Organizatorami imprezy są: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK i parafia św. Józefa w Przemyślu - salezjanie, przy finansowym udziale urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie i inspektorii krakowskiej Towarzystwa Salezjańskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Od jutra XII Festiwal Salezjańskie Lato
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.