Od soboty dziennik Radia Watykańskiego będzie wydawany po łacinie

Od soboty dziennik Radia Watykańskiego będzie wydawany po łacinie
(fot. depositphotos.com)
KAI / pk

Radio Watykańskie powraca do oficjalnego języka Kościoła. Od najbliższej soboty co tydzień papieska rozgłośnia będzie nadawać serwis informacyjny po łacinie. Będzie przygotowywany we współpracy z łacińską sekcją Sekretariatu Stanu, którą kieruje Polak ks. Waldemar Turek.

5-minutowego dziennika w języku starożytnych Rzymian będzie można słuchać na falach Radia Watykańskiego w każdą sobotę o godz. 12.32 oraz w formie podcastu na stronach Vaticannews.va. Tam też będzie się można zapoznać z tekstem łacińskich wiadomości.

Hebdomada Papae będzie zawierać najważniejsze informacje o działalności Papieża i Stolicy Apostolskiej. O uruchomieniu nowego serwisu zadecydowało m.in. nowe zainteresowanie łaciną. Świadczy o tym fakt, że profil Papieża w tym języku śledzi dziś na Twitterze 912 tys. osób.

DEON.PL POLECA

Jak zaznacza Andrea Tornielli dyrektor programowy watykańskich mediów, który sam jest absolwentem filologii klasycznej, nie chodzi tu o spoglądanie z nostalgią wstecz, lecz o wyzwanie, które stawia nam przyszłość.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Od soboty dziennik Radia Watykańskiego będzie wydawany po łacinie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.