Od wczoraj Muzea Watykańskie ponownie otwarte

Od wczoraj Muzea Watykańskie ponownie otwarte
(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
6 miesięcy temu
KAI / jb

Po trwającej ponad półtora miesiąca przerwie Muzea Watykańskie ponownie dostępne są dla zwiedzających. Było to już trzecie zamknięcie spowodowane pandemią.

Do zwiedzania muzeów zaprasza ich dyrektor Barbara Jatta. Podkreśla ona, że watykańskie ekspozycje są zwykle oblegane przez turystów. Teraz można w spokoju i bez pośpiechu podziwiać największe arcydzieła światowej sztuki.

- Otwieramy muzea przy pełnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Jesteśmy bardzo ostrożni. Mamy skaner temperatury, bilety trzeba rezerwować online. Będziemy czuwać nad odpowiednim przepływem zwiedzających, pamiętając jednak, że mamy 7 km tras wystawowych. Mam nadzieję, że było to już ostatnie zamknięcie spowodowane pandemią. Dziś też inaugurujemy wystawę wirtualną poświęconą Dantemu, z okazji przypadającej w tym roku 700. rocznicy jego śmierci. Prezentujemy na niej miejsca związane z tym największym poetą. Są to między innymi dzieła Rafaela. Rafael postanowił namalować go dwukrotnie. Raz na Parnasie, wśród poetów i artystów, a następnie wśród teologów, gdzie odnosi się do duchowości tego poety - przypomniała Jatta.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
25,83 zł
36,90 zł

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Od wczoraj Muzea Watykańskie ponownie otwarte
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.