Od września nowy tygodnik religijno-lifestylowy "Bliżej życia z wiarą"

Od września nowy tygodnik religijno-lifestylowy "Bliżej życia z wiarą"
Okładka pierwszego numeru nowego tygodnika religijno-lifestylowego "Bliżej życia z wiarą" / Źródło: YouTube.com / Niedziela
KAI / mł

- Będziemy publikować historie ludzi, którym wiara pomogła w trudnych momentach życia, będziemy pisać o uzdrowieniach, nawróceniach i cudach, które są znakiem bliskości Boga. Obok poruszających świadectw i historii z życia wziętych nie zabraknie na naszych łamach miejsca na sprawy bliskie naszej codzienności - wyjaśnia ks. Jarosław Grabowski.

Nowy tygodnik „Bliżej życia z wiarą” będzie się ukazywał wraz z „Niedzielą”. Pierwszy numer bedzie dostępny od 4 wrzesnia. To pierwsze powstałe przy tygodniku katolickim pismo w takiej formule. Liczy 24 strony, a jego okładka przypomina popularne czasopisma, jak "Okruchy życia" czy "Prawdziwe życie". Jest też zapowiadane przez wydawcę jako tygodnik "religijno-lifestylowy".  

Przejmujące i prawdziwe historie oraz... przepisy 

Czytelnicy znajdą w nim m.in. przejmujące historie ludzi, którym wiara pomogła w trudnych momentach życia, opisy cudów i uzdrowień, miejsc, które warto odwiedzić, ale też porady zdrowotne i przepisy kulinarne.

– Ciągle towarzyszy nam świadomość naszej odpowiedzialności za szerzenie treści, które płyną z Ewangelii i nauki Kościoła. Praca ta wymaga nowych form docierania do ludzi, którzy jak wiemy, w różny sposób przeżywają swoją wiarę. Stąd właśnie zrodził się pomysł nowego tytułu – podkreśla ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

DEON.PL POLECA

Jak wyjaśnia, „Niedziela” należy do mediów, które starają się pokazywać dobrą stronę rzeczywistości: przekonywać, że życie jest ciekawsze, bardziej inspirujące, gdy dostrzega się obecność wokół siebie dobra i dobrych ludzi.

Pokazywać dobre strony codzienności

- Chodzi tu nie o jakieś zaklinanie rzeczywistości, łudzenie się czy też wzajemne pocieszanie, lecz o rosnące przekonanie, że zło da się zwyciężyć dobrem. Stąd pomysł, aby częściej i w innej niż dotąd formie pokazywać dobre strony naszej codzienności – zaznacza redaktor naczelny „Niedzieli”. Taki właśnie jest cel nowego tygodnika. 

- Będziemy w nim publikować historie ludzi, którym wiara pomogła w trudnych momentach życia, będziemy pisać o uzdrowieniach, nawróceniach i cudach, które są znakiem bliskości Boga. Obok poruszających świadectw i historii z życia wziętych nie zabraknie na naszych łamach miejsca na sprawy bliskie naszej codzienności, od porad specjalistów różnych dziedzin po przepisy, od ciekawostek po krzyżówki… Jesteśmy przekonani, że prasa katolicka musi się nieustannie dostosowywać do potrzeb współczesnego katolika, a licząca blisko 100 lat „Niedziela” winna pozostać wierna swojej dotychczasowej formule, stanowiącej o jej tożsamości – podsumowuje ks. Grabowski.

W pierwszym numerze „Bliżej życia z wiarą” znalazły się m.in. świadectwo znanego reżysera, który przez 18 lat był antyklerykałem i sylwetka Carlo Acutisa – błogosławionego, który nosił "najki" i był geniuszem komputera. Czytelnicy znajdą również porady dotyczące opieki nad obłożnie chorym i przygotowania wartościowego śniadania. Poruszana jest także tematyka małżeńska i rodzinna.

KAI / YouTube / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Tempes

W Mediolanie, stolicy regionu Lombardia – pięknym mieście na północy Włoch, znanym ze sławnych targów mody i znakomitych klubów piłkarskich, mieszkał pewien zwyczajny trzynastolatek, pasjonat komputerów i miłośnik zwierząt. Jego życie było jednak tak niezwykłe,...

Skomentuj artykuł

Od września nowy tygodnik religijno-lifestylowy "Bliżej życia z wiarą"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.