Ogłoszono dzień modlitwy i postu o ustanie epidemii koronawirusa

Ogłoszono dzień modlitwy i postu o ustanie epidemii koronawirusa
(fot. unsplash.com)
1 rok temu
PAP / df

Z inicjatywy papieża Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do przewodniczących episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii. Do modlitwy włączą się przedstawiciele różnych religii.

W informacji przekazanej PAP w poniedziałek przez biuro prasowe KEP Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa wzywa wyznawców wszystkich religii do modlitwy o ustanie epidemii koronawirusa i przezwyciężenie jej konsekwencji. Na dzień modlitwy i postu w tej intencji wyznaczono 14 maja.

Komitet reprezentuje sygnatariuszy deklaracji o powszechnym braterstwie, podpisanej przez papieża i wielkiego imama uniwersytetu Al-Azhar w ubiegłym roku w Abu Zabi i w ich imieniu zabiega o wprowadzanie jej w życie.

Członkowie komitetu wskazują na powagę obecnej sytuacji. Ich zdaniem na skutek koronawirusa zagrożone jest życie milionów ludzi na całym świecie. Uznając znaczenie lekarzy i badań naukowych, przypominają, że nie można zapominać o tym, by w tej kryzysowej sytuacji zwrócić się do Boga Stwórcy, aby powstrzymał epidemię, naukowcom pomógł znaleźć skuteczne lekarstwo, a także uwolnił świat od konsekwencji sanitarnych, gospodarczych i humanitarnych tej pandemii.

Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa prosi więc wszystkich zwierzchników religijnych i ludzi na całym świecie, aby 14 maja modlili się w tej intencji zgodnie z własna wiarą i tradycją.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ogłoszono dzień modlitwy i postu o ustanie epidemii koronawirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.