Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Cieszynie

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Cieszynie
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Po raz pierwszy w historii Orszak Trzech Króli pojawi się w Cieszynie. Do udziału w ekumenicznych obchodach uroczystości Objawienia Pańskiego zaproszono wszystkie cieszyńskie parafie i wspólnoty - katolickie, luterańskie oraz innych Kościołów chrześcijańskich.

Inicjatorem i organizatorem orszaku jest Katolickie Liceum i Gimnazjum im. Melchiora Grodzieckiego. Do włączenia się do akcji i uczestnictwa w kolorowym orszaku Trzech Króli zachęca też parafia ewangelicka w Cieszynie.

Podczas świętowania na rynku miejskim zaplanowano inscenizację pokłonu Trzech Króli przed Nowonarodzonym. Powstanie specjalna szopka, zagra też kapela góralska z Koniakowa. Przewidziano również występy chórów i zespołów z cieszyńskich parafii. Rodziny pojawią się poprzebierane w stroje mędrców, aniołów, pasterzy, zwierząt.

Na cieszyńskim rynku pojawią się stoiska ze słodyczami, rękodziełem oraz gastronomią. - Każdy, kto przybędzie tego dnia by uczestniczyć w Orszaku, będzie mógł liczyć na słodki poczęstunek a Ci, którzy zmarzną, będą mogli ogrzać się przy kubku ciepłej herbaty bądź kosztując pysznej zupy - zapewniają organizatorzy.

Członkowie poszczególnych wspólnot uformować mają kolorowe orszaki, które wyruszą spod swoich kościołów w kierunku rynku. Pomiędzy godziną 13.00-13.15 Wszyscy uczestnicy spotkają się na rynku, gdzie rozpoczną się oficjalne obchody święta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Cieszynie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.