Osoby niepełnosprawne na ŚDM Kraków 2016

Osoby niepełnosprawne na ŚDM Kraków 2016
4 lata temu
Informacja prasowa / pk

O tym, w jaki sposób przygotować udział w ŚDM osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, dyskutować będą we wtorek 21 kwietnia w Krakowie członkowie Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 wraz z przedstawicielami magistratu i organizacji pozarządowych.

W konferencji pod tytułem "Udział osób niepełnosprawnych w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016" wezmą udział przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie koordynatora przygotowań do ŚDM bp. Damiana Muskusa oraz Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych Bogdana Dąsala spotkają się oni 21 kwietnia 2015 roku o godzinie 15:00 w Sali Obrad im. Franciszka Maryewskiego w Wydziale Architektury i Urbanistyki w Krakowie (ul. Rynek Podgórski 1, pokój nr 50A).

Na spotkaniu przedstawiciele poszczególnych departamentów Komitetu Organizacyjnego przedstawią ideę, historię i program ŚDM. Omówione i przedyskutowane będą formy udziału osób niepełnosprawnych w ramach ŚDM.

W przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży Komitet Organizacyjny szczególną troską obejmuje młodych z różnymi rodzajami niepełnosprawności, którzy w lipcu 2016 roku przyjadą do Krakowa, by wziąć udział w spotkaniu z Ojcem Świętym i swoimi rówieśnikami z całego świata. "Pragniemy, by dni spędzone w naszym mieście stały się dla nich najpiękniejszym czasem radości i doświadczenia żywej wiary, by napełniły ich nadzieją i siłą" - podkreślają organizatorzy w zaproszeniu do organizacji pozarządowych.

Z myślą o tym, by ci młodzi ludzie byli otoczeni właściwą opieką, czuli się bezpiecznie i komfortowo, a także po to, by umożliwić im pełny udział w różnorodnych wydarzeniach ŚDM, w Komitecie Organizacyjnym ŚDM powstał Zespół ds. udziału osób niepełnosprawnych. Praca Zespołu musi opierać się na mocnych podstawach wiedzy i kompetencji osób, które na co dzień towarzyszą osobom niepełnosprawnym lub same doświadczają różnych rodzajów niepełnosprawności. Dlatego tworzone jest szerokie forum współpracy w tym dziele.

Zadaniem Zespołu ds. udziału osób niepełnosprawnych jest zapewnienie godnego i pełnego udziału osób z niepełnosprawnością w Wydarzeniach Centralnych ŚDM, ich zakwaterowanie i transport pomiędzy tymi miejscami. Zespół opiera swoje prace na raportach z poprzednich Światowych Dni Młodzieży, gdzie również zwracano szczególną uwagę na udział pielgrzymów z niepełnosprawnością. W 2013 roku w Rio de Janeiro zarejestrowało się oficjalnie 1357 osób z niepełnosprawnością, a w 2011 roku w Madrycie - 5274.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Osoby niepełnosprawne na ŚDM Kraków 2016
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Osoby niepełnosprawne na ŚDM Kraków 2016
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.