Ostatnia droga o. Stanisława Móla SJ

Zobacz galerię
Ostatnia droga o. Stanisława Móla SJ
(fot. jezuici.pl)
Logo źródła: Jezuici jezuici.pl

Dziś w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe o. Stanisława Móla SJ. Mszy Świętej żałobnej przewodniczył ks. abp Stanisław Nowak z Częstochowy, a w celebrze towarzyszyła mu liczna grupa kapłanów Archidiecezji Krakowskiej z biskupem Janem Zającem na czele.

We Mszy Św. uczestniczył także prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego o. Jakub Kołacz SJ, liczne grono jezuitów z całej Polski, a także rodzina i przyjaciele zmarłego. Laudację w formie listu przesłał także z Rzymu ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Głoszący kazanie o. Krystian Biernacki SJ przypomniał zgromadzonym najważniejsze wydarzenia z życia zmarłego, akcentując jego tytaniczną pracę przy ponad tysiącu rekolekcji i misji ludowych, w których przygotowaniu o. Mól brał udział lub prowadził samodzielnie. Wspominał też jego zaangażowanie na licznych jezuickich placówkach. Po zakończonej Eucharystii bliscy, kapłani, współbracia, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele samorządu rodzinnych Liszek udali się na Cmentarz Rakowicki. Tam towarzyszyli zmarłemu w ostatniej drodze do kwatery ojców jezuitów.

Homilia o. Krystiana Biernackiego SJ:

[-homilia.mp3-]

Ojciec Stanisław Mól SJ zmarł 8 lutego w Krakowie w 85. roku życia. Był długoletnim duszpasterzem, misjonarzem ludowym i rekolekcjonistą, magistrem nowicjatu Prowincji Polski Południowej, przełożonym domów zakonnych w Krakowie i w Wambierzycach, duszpasterzem Polonijnym w Atenach, honorowym obywatelem gminy Liszki, odznaczonym medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz pamiątkowym krzyżem 100-lecia Wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej.

Ostatnia droga o. Stanisława Móla SJ - zdjęcie w treści artykułu

Ostatnia droga o. Stanisława Móla SJ - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Ostatnia droga o. Stanisława Móla SJ - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ostatnia droga o. Stanisława Móla SJ
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.