Oświadczenie abp. Marka Jędraszewskiego w sprawie homilii ks. Edwarda Stańka

Oświadczenie abp. Marka Jędraszewskiego w sprawie homilii ks. Edwarda Stańka
(fot. episkopat.pl)
KAI / PAP / mp

Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie - napisał abp Marek Jędraszewski w oficjalnym oświadczeniu.

Czy można krytykować papieża? >>

DEON.PL POLECAOświadczenie dotyczy homilii, podczas której ks. prof. Edward Staniek powiedział m.in. "Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni - modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca".

Publikujemy treść oświadczenia:

Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie. Tę sprawę poruszyłem podczas osobistej z nim rozmowy.

Zapewniam, że w intencjach Ojca Świętego Franciszka modli się codziennie i żarliwie cały Kościół Krakowski, upraszając u Pana Boga tak konieczne dla Niego łaski w pełnieniu Urzędu Piotra w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele.

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 17 marca 2018 roku

Antypapieski bunt oparty na kłamstwie >>

Ks. prof. Edward Staniek - jak podało Radio Zet powołując się na PCh24.pl - miał 25 lutego powiedzieć w kościele sióstr felicjanek w Krakowie: "Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni - modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska".
Krakowski duchowny miał wymienić "błędne poglądy papieża", w tym - jak czytamy na stronie Radia Zet - otwarcie na muzułmanów oraz żyjących w stanie grzechu śmiertelnego. "Papież Franciszek na wysokim świeczniku, będąc pod presją układów, wyraźnie odchodzi od Jezusa w dwu punktach: błędnie interpretuje Jego miłosierdzie" - powiedział ks. Staniek. Dodał, że Polacy wspominają zwycięstwo pod Wiedniem i że "lepiej niż inni rozumiemy, że o dialogu z nimi nie ma mowy".
Według krakowskiego kapłana "drzwi diecezji i parafii mogą być otwarte tylko dla wierzących w Jezusa Chrystusa", a muzułmanie są wrogami Kościoła.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Oświadczenie abp. Marka Jędraszewskiego w sprawie homilii ks. Edwarda Stańka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.