Oświadczenie kurii płockiej ws. uznania Marka Lisińskiego za ofiarę molestowania seksualnego

Oświadczenie kurii płockiej ws. uznania Marka Lisińskiego za ofiarę molestowania seksualnego
(fot. youtube.com/Superstacja TV)
2 lata temu
KAI/ ed

Marek Lisiński został uznany za ofiarę molestowania seksualnego. Wina duchownego oskarżonego o molestowanie Marka Lisińskiego została potwierdzona podczas prowadzonego przed Sądem Biskupim w Płocku postępowania.

Zebrane materiały dały podstawę do uznania Marka Lisińskiego za ofiarę molestowania seksualnego - brzmi przesłany KAI komunikat płockiej kurii biskupiej. Został on wydany w związku z publikacją na portalu Wirtualna Polska.

Publikujemy przekazane KAI oświadczenie, związane z publikacją na portalu Wirtualna Polska:

Płock, dnia 1 czerwca 2019 r.

Komunikat prasowy

Odnosząc się do opublikowanych informacji - w tym szczególnie do materiału "Ujawniamy tajemnice Marka Lisińskiego. Pożyczał pieniądze, potem oskarżył księdza o molestowanie" (Wirtualna Polska 31.05.2019 r.) - Kuria Diecezjalna Płocka przedstawia następujące stanowisko:

1. Wina duchownego oskarżonego o molestowanie Pana Marka Lisińskiego została potwierdzona podczas prowadzonego przed Sądem Biskupim w Płocku postępowania. Poczynione ustalenia zostały zatwierdzone przez watykańską Kongregację Nauki Wiary.

2. W opisanej sprawie zarówno zebrane materiały, jak i postawa oskarżonego duchownego w toku postępowania kanonicznego, dały podstawy do uznania Pana Marka Lisińskiego za ofiarę molestowania seksualnego.

Dr Elżbieta GrzybowskaRzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej

***

Portal "Wirtualna Polska" opublikował artykuł, z którego wynika, że ks. Zdzisław Witkowski, oskarżony o molestowanie Marka Lisińskiego, założyciela Fundacji "Nie Lękajcie się", prawdopodobnie nie popełnił tego czynu. Lisiński oskarżył księdza, gdy ten zażądał zwrotu pożyczonych pieniędzy.

Marek Lisiński, szef fundacji "Nie lękajcie się", oskarżony o wyłudzenie pieniędzy od ofiary księdza >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
18,83 zł
26,90 zł

Niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Tobie
św. Augustyn

Nasze życie duchowe składa się z kilku etapów. Wraz z wewnętrznym rozwojem uświadamiamy sobie różne potrzeby, na przykład dostrzegamy konieczność zmiany formy modlitwy...

Skomentuj artykuł

Oświadczenie kurii płockiej ws. uznania Marka Lisińskiego za ofiarę molestowania seksualnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.