Oto święta, która ma własną burzę. Wielu ludzi uważa, że moc tego zjawiska jest ogromna

Oto święta, która ma własną burzę. Wielu ludzi uważa, że moc tego zjawiska jest ogromna
Oto święta, która ma własną burzę. Wielu ludzi uważa, że moc tego zjawiska jest ogromna. Fot. David Moum / Unsplash / Cicero Moraes / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.5
Aciprensa / pk

Święta Róża z Limy jest jedną z najbardziej czczonych świętych w Kościele katolickim. Jest to również prawdopodobnie jedyna święta, która ma swoją własną… burzę. Wielu ludzi uważa, że jest ona silniejsza niż inne.

Mimo że główne wspomnienie tej peruwiańskiej świętej obchodzone jest w Kościele katolickim 23 sierpnia, istnieją miejsca na świecie, gdzie jej rodowe imię - Isabel Flores de Oliva - upamiętnia się 30 sierpnia, na przykład w Peru, gdzie przyszła na świat - czytamy na portalu "Aciprensa".

Burza Świętej Róży. Gdzie i kiedy występuje?

Jak strona informuje, w Argentynie uważa się, że w okolicach 30 sierpnia rzeczywiście można spodziewać się burzy. Argentyńska Narodowa Służba Meteorologiczna (SMN) wyjaśnia, że "Burza Świętej Róży" (Tormenta de Santa Rosa - hiszp.) to zjawisko, które może wystąpić w okresie od 3 do 4 dni przed lub po 30 sierpnia, a także do 15 dni przed i po tej dacie. Jednakże, ze względu na niejasne granice czasowe, każda burza występująca na przełomie sierpnia i września może być uznana za "Burzę Świętej Róży".

DEON.PL POLECA

W regionach takich jak Patagonia burze występują rzadko, dlatego "Burza Świętej Róży" zdarza się tam sporadycznie. Podobna sytuacja ma miejsce w północno-zachodniej Argentynie, gdzie w tym okresie dominuje pora sucha i przeważają słoneczne dni - wyjaśnia SMN i dodaje, że burze najczęściej występują obecnie w środkowej i północno-wschodniej Argentynie.

Wielu ludzi uważa, że "Burza Świętej Róży" jest silniejsza niż inne, nie ma na to jednak jednoznacznych dowodów - stwierdza SMN.

Kim jest święta Lima z Limy?

Św. Róża z Limy to wyjątkowa postać. Bardzo wcześnie wkroczyła na drogę świętości. Gdy miała dwadzieścia lat, została tercjarką dominikańską, co bardziej jeszcze zbliżyło ją do jej ideału - św. Katarzyny Sieneńskiej. Wcześnie również zaczęła doznawać łask mistycznych. Doświadczała bezpośredniego widzenia kuszenia szatana i przychodzącej jej z pomocą Matki Bożej. To głębokie życie modlitewne łączyła z poświęceniem na rzecz bliźnich. Doświadczała dotkliwych oschłości ducha. Jest patronką Ameryki Południowej.

Św. Róża z Limy jest wyjątkową patronką na dzisiejsze czasy, gdy wydaje się nam, że zostaliśmy opuszczeni przez Boga, a modlitwa przestaje nas cieszyć. Pokazuje, że wytrwałość i wiara w Jego słowa, nawet gdy wszystko jest przeciwko nam, owocuje życiem wiecznym. To najlepsza nauczycielka kontemplacji i mistyki.

Źródło: Aciprensa / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Oto święta, która ma własną burzę. Wielu ludzi uważa, że moc tego zjawiska jest ogromna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.